• Наростаюча загроза для життя людей приховується у хронічних хворобах

  • Середа, 14 червня 2006 року

У країнах з низьким і середнім рівнями доходів, 80% хронічних захворювань в рівній мірі, як у чоловіків, так і у жінок, закінчуються летальним результатом.

За прогнозами Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), в наступні 10 років смертність від хронічних захворювань зросте на 17%. Люди, що страждають хронічними захворюваннями, продовжують палити, ведуть малоактивний спосіб життя і харчуються не здоровою їжею, на думку фахівців, цим і пояснюються більшість випадків смерті від хронічних хвороб.

В основному вмирають жителі країн з низьким або середнім рівнем доходу, тут хронічні хвороби у 80% випадків приводять до смерті, а на країни з високим рівнем доходів доводиться 20% летальних наслідків. За даними ВООЗ, в світі щорічно вмирає 7.1 млн. чоловік із-за високого кров'яного тиску; 4.9 млн. від куріння; 4.4 млн. від підвищеного загального рівня холестерину і 2.6 млн. через надмірну вагу або ожиріння.

У країнах з низьким і середнім рівнями доходів, люди захворюють у молодому віці і страждають довше. Сьогодні вже відомо, що вік половини померлих від хронічних захворювань менше 70 років, а чверть померлих, не доживає і до 60 років.

Значну кількість хронічних хвороб, можна пояснити чинниками ризику, до яких відносяться куріння, поганий раціон і відсутність фізичного навантаження. На думку фахівців, усунення цих чинників ризику, може запобігти, принаймні, 80% всіх випадків захворювання хворобами серця, інсультом і діабетом другого типу, а також більше 40% випадків захворювання раком.

За прогнозами ВООЗ, якщо сидіти склавши руки, то в наступні 10 років, хронічні хвороби заберуть 388 млн. життів. Багато з цих випадків смертей станеться передчасно і позначиться на сім'ях общинах і країнах. Це спричинить значні макроекономічні наслідки. Внаслідок кардіологічних хвороб, інсульту і діабету, такі країни як Індія, Китай і Російська Федерація, можуть недоотримати в наступні 10 років від 200 млрд. доларів до 550 млрд. доларів національного доходу.

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я, повідомляє, що збільшення інвестицій в профілактику хронічних хвороб дозволить запобігти в наступні 10 років 36 мільйонам передчасних випадків смерті.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...