• Шоколад – скарб Нового Світу

  • Четвер, 24 серпня 2006 року

На думку багатьох експертів, першими почали обробляти какао і готувати з нього смачні страви Ольмеки. Саме їх вважають найпершою високорозвинутою цивілізацією, яка з'явилася в Новому Світі та проіснувала 700 років - до 200 року до Різдва Христового - в низинах джунглів Веракруз і Табасько.

Майя вважали какао дарами Богів. Часто на спорудах, присвячених Богам, зустрічаються ієрогліфи стручків дерева какао. Шоколад був тісно пов'язаний з релігійними церемоніями та соціальним станом. Тільки королі та люди вищого стану мали право смакувати його.

Незважаюти на те, що шоколад викликає залежність, провокує появу прищів, він, в той же час, містить і цілющі властивості. Застосування какао в медичних цілях також принесло йому популярність. Його застосовували як поновлюючий і загоюючий засіб. Визнання шоколаду як лікарського засобу відбулося задовго до його комерційного продажу. У XVII столітті вже існували численні підтвердження його лікувальних властивостей.

Італійський лікар Бланкарді писав: «У шоколаду не тільки приємний смак, але він є справжнім бальзамом для порожнини рота, сприяючи підтримці залоз і настрою в стані повного здоров'я». Згідно з дослідами, шоколад може приносити користь при проблемах з травленням. Його використовують при лікуванні запальних захворювань легенів і навіть при туберкульозі.

Завдяки наявності у складі какао фенілетіланіну (20г в 100г) - антидепресанту психостимулюючої речовини, йому приписують властивість полегшувати страждання і долати депресію. Завдяки наявності фосфору, шоколад покращує пам'ять. Нещодавно вчені Гарвардської школи суспільного здоров'я (Harvard School of Public Health) виявили в шоколаді антиоксидант, що сприяє довголіттю людини. Какао також зміцнює імунітет, знижує ризик розвитку онкологічних і серцево-судинних захворювань.

Для збереження всіх корисних властивостей і смаку шоколад не слід тримати в холодильнику, краще в сухому місці при температурі 16-18 градусів. Таким чином, можна продовжити термін зберігання шоколаду до декількох місяців. Більшість людей додають шоколад в кондитерські вироби і десерти. Какао можна додавати навіть при приготуванні м'яса.

Експериментуйте, розвивайте свою фантазію – можливо, ви станете автором нових страв! Смачного і здоров'я!

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...