• Їжа як Ліки, Частина 3

  • Понеділок, 17 липня 2006 року

У 1 і 2 частині я дала загальні рекомендації про вибір їжі, приготування, зберігання, розмір порцій та поєднання продуктів. У 3 частині розглядаються певні типи їжі й напоїв і даються рекомендації стосовно вибору й змінах у процесі харчування.

Цукор та його замінники

Уникайте всіх штучних замінників цукру, оскільки вони можуть увести організм в оману, який може сприйняти їх за цукор і відреагувати підняттям рівня інсуліну, збільшенням жирових запасів і підвищенням тяги до цукру.

Уникайте очищеного цукру: тростинного цукру, коричневого цукру, фруктози, глюкози і кукурудзяного сиропу. Завжди перевіряйте ярлики на ці приховані джерела цукру. Часте споживання очищеного цукру може призвести до надмірної огрядності та діабету.

Якщо ви використовуєте як підсолоджувач мед, переконаєтеся, що він не пройшов процес обробки. Мед містить всі необхідні ферменти для нормалізації вмісту цукру в організмі й мінімізує ефект інсуліну.

Інші сприятливі для організму підсолоджувачі – це рисовий сироп, сироп із солоду ячменю і стевія в порошковому або рідинному вигляді.

Жири

Використовуйте високоякісні, нерафіновані, натуральні жири та олію, отримані холодним пресуванням. Очищена олія може бути отримана пресуванням при високих температурах, що призводить до втрати в них корисних речовин.

Уникайте будь-якої гідрогенізованої або частково гідрогенізованої олії. Така олія містять транс-жири, що несприятливо впливають на жири крові.

Уникайте маргарину й будь-яких інших штучних масел. Вони також містять транс-жири.

Уникайте "знежирених" і "низькокалорійних" продуктів. Вони не обов'язково корисніші, ніж продукти з високим вмістом жиру, і більш того, можуть сприяти дефіциту поживних речовин. Низький вміст жиру часто означає підвищений вміст вуглеводів, що може ускладнити процес схуднення.

Натуральне вершкове масло є найкращим. Воно містить більше вітамінів, мінералів і корисних «жирів», ніж звичайне масло з добавками. Ще краще використовувати вершкове масло, зроблене зі свіжого молока корів, які пасуться на лугах.

Сам жир не робить вас гладкими. Насправді, вживання низькокалорійних продуктів може сприяти накопиченню жиру і навіть сприяти повноті. Жир – необхідна поживна речовина, і якщо його не вистачає у вашому раціоні, то ваш організм зазнаватиме жирової нестачі. Коли ми не отримуємо всіх необхідних поживних речовин, організм прагне компенсувати їхню недостатність переїданням. Все це може привести організм у стресовий стан, щоб уникнути якого, він утримуватиме "запас" жиру в тілі.

Напої

Спробуйте уникати всі сильно охолоджені напої, які перешкоджають роботі. Якщо ви їх дуже любите, то це одна з ознак підвищеної температури тіла. Тяга до них зменшиться, як тільки в організмі збалансується енергія.

Уникайте газованих напоїв. Вони перешкоджають роботі травлення та абсорбції.

Уникайте концентрованих фруктових соків. Вони містять надмірно високу концентрацію цукру.

Найкращий засіб від спраги – це вода кімнатної температури.

Не пийте під час споживання їжі, оскільки це розчиняє травні соки. Якщо необхідно, можна випити два-три ковтки води кімнатної температури, але холодні напої гальмують процес травлення.

Виключайте всі напої, що містять кофеїн, включаючи зелений чай, каву, чорний чай і газовані напої з кофеїном. Кофеїн – подразник нервової системи, який може призвести до порушення балансу мінералів в організмі. Кава і чай містять у собі невелику кількість кофеїну.

Щоб полегшити нестачу кофеїну, пробуйте кавові напої або банча чай, але не забувайте, що вони також містять кофеїн.

Алкоголь є справжньою отрутою для організму. Якщо ви насолоджуєтеся регулярним споживанням алкогольних напоїв – це ознака того, що ваше тіло, мозок або дух потребують чогось, чого ви не отримуєте.

Десерти

У наш час десерти стали невід'ємною частиною нашого раціону. Проте вживання десерту відразу ж після їжі не приносить нашому організмові користі. Їжа, яку ми тільки що з'їли, не буде перетравлена повністю.

Якщо вам хочеться десерт після їжі, краще почекати принаймні годину. Після цього запитайте себе, чи хочете ви все ще цей десерт. Найчастіше вам його вже не захочеться. Якщо ж ви все ще голодні, запитаєте себе, чи дійсно ви голодні, чи це звичка?

Якщо ви по-справжньому голодні, то, звичайно ж, з'їжте свій десерт. Позбавляти себе чогось, що вам дуже хочеться, може бути шкідливіше, ніж сам продукт.

Через деякий час, коли ваше тіло, розум і дух будуть урівноважені, така тяга зменшиться.

Доктор Муехсам – фахівець холістичної медицини, що практикує в Нью-Йорку.

The Epoch Times

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...