• Від серцевих нападів вилікує медитація

  • Субота, 22 липня 2006 року

Медитативні вправи дозволяють зменшити вірогідність серцевих нападів в майбутньому як у людей здорових, так і у схильних до цих захворювань. До таких висновків прийшли вчені медичного центру «Седарс Сінай» в Лос-Анджелесі». Мойра Пол-Лабрадор, провідний дослідник цього центру, опублікувала результати своїх досліджень в журналі «Архіви медицини внутрішніх органів» (Archieves of Internetional Medicine). Тепер з ними можемо ознайомитися і ми.

Головним чином Мойра Пол-Лабрадор повідомляє те, що й раніше було відомим, але не знаходило належного обґрунтування у медиків – те, що медитація сприяє істотному зниженню артеріального тиску. За її словами, нові дослідження доводять, що такий ефект виникає через безпосередній вплив медитативних вправ на вегетативну, або автономну нервову систему, яка, у свою чергу, відповідає за частоту серцевих скорочень.

«Мірилом стану вегетативно-судинної системи є варіабельності частоти серцевих скорочень. На цьому явищі ми і зосередили свою увагу», - пояснює дослідник. «Здорове серце має широкий діапазон варіабельності – від уповільнення серцебиття в стані спокою до прискорення при фізичному навантаженні. Серце швидко реагує на зміни умов і здатне швидко повернутися в стан спокою, а тому має хороший показник варіабельності скорочень. Шляхом досліджень нам вдалося з'ясувати, що група людей, що практикують медитацію, значно покращує показники варіабельності серцебиття в порівнянні з групою, яка займається фізичною підготовкою».

Учасники експерименту також добилися зниження артеріального тиску внаслідок поліпшення діяльності вегетативної нервової системи в цілому, вважають дослідники. Але учені визнають, що все ж таки не повністю розібралися в механізмі такої дії. Проте, деякі пацієнти навіть добилися зниження дозувань препаратів, які вони приймали проти гіпертензії.

«Учасникам групи медитації вдалося контролювати рівень цукру в крові», - заявила пані Пол-Лабрадор. А це, як відомо, призводить до зниження потенційного ризику захворіти діабетом. «Зниження рівня цукру в крові дуже важливе, оскільки, крім усього іншого, зменшує і залежність від інсуліну. Такий феномен спостерігається в групі, що практикує медитацію».

Учасники експерименту, які добилися таких результатів, займалися медитацією по 20 хвилин двічі на добу. Мойра Пол-Лабрадор відзначила, що практикували саме традиційну трансцидентальну медитацію, але не виключила, що й «інші види медитативних вправ можуть так само впливати на організм».

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...