• Лікарські властивості евкаліпта

  • П'ятниця, 19 травня 2006 року

Евкаліпт - природна олія, що знаходиться в листі, - антисептична, і використовується для лікування кашлю, ОРЗ та інших інфекцій.

У незайманих лісах Австралії аборигени вирощували дерева евкаліпта. Здатний до росту, з висотою більш ніж 400 футів (122 метра), евкаліпт вважається найвищим деревом у світі. Місцеві аборигени використовували його гуму, смолу, олію і нектар. Навіть корені були коштовним джерелом живлющої води.

Листя, яке має заспокійливу властивість, використовувалося як наживка при лові риби. Аборигени так само робили припарки з листків, щоб загоїти рани. Антисептичні властивості евкаліптової олії були визнані в Європі пізніше, у XIX сторіччі, коли лікарі застосовували хірургічні інструменти.

Сама назва «евкаліпт» походить від грецького «eucalyptos», що означає «добре закритий», тому що квітка цвіте від закритого кубка, кришка якого відривається, щоб звільнити квітку. Існує більше 700 різних різновидів евкаліпта у світі, і тільки близько 25 видів цілющого дерева використовується в комерційних цілях. Олія листя і смола кори використовуються в медицині, у гірській промисловості та при виготовленні парфумерії.

Евкаліпт був представлений іншим країнам десь у 1770 році ботаніком сером Джозефом Банкі, що приєднався до експедиції Кука в Тихоокеанські Острови й в Австралію. А пізніше, дослідник і ботанік Барон фон Мюллер зробив евкаліпт надбанням усього світу. В даний час ці цілющі дерева можна знайти на кожному континенті. Один з різновидів евкаліпта globulus одержав назву «пропасного дерева», тому що його змучені спрагою корені могли висушити вологий ґрунт, вільний від малярійних москітів.

Якщо розглядати евкаліпт із погляду лікарських властивостей, то він є «антирослиною», тобто антиспазматичним, антибіотиком, антисептичним і протигрибковим засобом. Наприклад, за рецептом арабів, якщо використовувати кілька крапель олії разом з вином, то вийде прекрасний засіб для розсмоктування ран. Олія разом з іншими компонентами може бути використана у вигляді інгаляцій від кашлю, для розтирань грудної клітки, як мазь, для полоскань. Внутрішнє використання ліків, що містять олію евкаліпта, повинне бути дозволене лікарем, тому що вони несумісні з багатьма звичайними ліками і можуть привести до побічних ефектів. Гострий аромат евкаліптової олії може бути використаний як гомеопатичний засіб.

Деякі засоби від комах зроблені з застосуванням евкаліпта і лимона. Маючи сильний неприємний запах, вони є досить ефективними. Ці засоби від комах повинні використовуватися протягом трьох років. Деякі досвідчені натуралісти рекомендують сон на листі евкаліпта, щоб уникнути появи вошей, що живуть на західних узбережжях континентів.

Олія евкаліпта, що володіє загоюючими і розслаблюючими властивостями, використовується, як правило, у турецьких ваннах, саунах.

Энтоні Ленгстоун. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...