• Магній ставить лікарів в безвихідне становище

  • П'ятниця, 16 червня 2006 року

Їжте зелень: зелень, листя овочів, таких як шведський шпинат, - це відмінне джерело магнію, правильне споживання якого необхідне для хорошого здоров'я. (Луіс Валентін/the Epoch Times)

Недавно здоровий 18-річний баскетболіст несподівано помер. Попереднім діагнозом була смерть від коронарної артеріальної хвороби через підвищення вмісту холестерину в крові. Проте, насамкінець підтвердилося, що смерть викликана браком в організмі магнію.

Магній ніколи не був живильною речовиною першої необхідності, як кальцій. Проте його вплив на деякі поширені хронічні хвороби лікарями ще не вивчено. Хочете дізнатися більше про цю мінеральну речовину?

Магній – натуральна антиспазматична речовина. Дивно, що цей факт не привернув уваги медиків. У 1979 р. доктор Шипперфільд в щоденній газеті The Lancet повідомив, що пацієнти, які хворіли на ангіну, часто мали низький вміст магнію в крові, і що він міг знижувати спазми і біль.

Найбільш важливим є те, що магній може запобігти несподіваній смерті. Постійне биття серця контролюється могутнім комплексом електричного механізму. Низький вміст магнію приводить до спотворень в цьому процесі, з'являється аритмія биття серця, яка викликана розрізненим скороченням окремих м'язових волокон серця. Часто це закінчується смертю.

Магній допомагає запобігти раптовій смерті також у ряді інших випадків. Достатні дози магнію знижують вірогідність злипання кров'яних тромбоцитів в грудки і утворення тромбу. Це особливо важливо для людей, що страждають ожирінням, атеросклерозом, діабетом, гіпертонією. Брак магнію допомагає пояснити половину смертей людей від нападів серця, які мали нормальний рівень холестерину в крові.

В даний час дослідники виявили, що магній допомагає в боротьбі з діабетом. Сьогодні 95% діабетиків страждає ожирінням. У діабетиків підшлункова залоза не в змозі виробляти достатню кількість інсуліну для контролю вмісту глюкози в крові. З часом у хворого розвивається «опірність інсуліну» і це призводить до ожиріння. Потім інсулін стає менш ефективним в очищенні крові від глюкози.

Доктор Джері Недлер, завідувач кафедри ендокринології та обміну речовин університету у Вірджинії, говорить, що споживання магнію в невеликих кількостях може також сприяти опірності інсуліну.

У його дослідженні пацієнти були протягом 3 тижнів на дієті, яка привела до браку магнію в їх тілі. В результаті, інсулін пацієнтів став менш здатним транспортувати глюкозу кров'ю в клітини.

Недлер зробив наступну заяву: «Ви можете викликати брак інсуліну у людей, у яких немає діабету: просто позбавте їх магнію».

Ще одне крупне дослідження показало важливість магнію. З 1976 р. Гарвардський університет спостерігав за здоров'ям 85000 медсестер, а з 1986 р.- за здоров'ям ще інших 43000 чоловік. В ході обох досліджень прийшли до висновку, що є пряма залежність ризику розвитку діабету від прийому магнію.

У дослідженні здоров'я медсестер виявили, що жінки, які приймали 220 міліграм магнію, були на третину більш схильні до розвитку діабету протягом подальших 6 років, ніж ті, які приймали 340 міліграм магнію щодня. Таким чином, підвищення споживання магнію знижує вірогідність розвитку діабету.

Ін. Лоренс Ресник, професор медицини і гіпертонії Віденського Державного університету, вивчав тиск крові здорових пацієнтів і хворих діабетом. Він виявив, що всі пацієнти з підвищеним тиском крові, що хворіли і не хворіли на діабет, мали знижений рівень магнію, в порівнянні з пацієнтами з нормальним кров'яним тиском.

Ресник говорить, що коли він додав магній шляхом прийому ліків в тіла хворих, що страждали гіпертонією, у них нормалізувався кров'яний тиск.

Чи вживаєте Ви 350 міліграм магнію щоденно? Хорошими джерелами магнію є наступні овочі: 150 міліграм швейцарського мангольда, 156 міліграм провареного шпинату, 43 міліграми соку з літніх цитрусових, 31 міліграм зелені ріпи, 21 міліграм зелені гірчиці, 39 міліграм спаржевої капусти. Чотири унції (1 унція = 28,3 г) печеного або смаженого палтуса, що містить 121 міліграм магнію, 4 унції печеного лосося - 138 міліграм, і 1 чашка рису містить 83 міліграми магнію.

Використані матеріали: The World's Healthiest Foods

Англійська версія: http://www.theepochtimes.com/news/6-4-24/40778.html

 

 

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...