• Влітку вентиляція в будинку рятує від спеки, а взимку від радіоактивного газу

  • П'ятниця, 2 червня 2006 року

Небезпека скупчення радіоактивного газу радону, в житлових будинках та інших будівлях, виникає при поганій вентиляції і тріщинах у фундаменті будівлі. З часом радон здійснює шкідливий влив на легені, він є другою за значущістю (після куріння) причиною виникнення раку легенів. Щорічно, в усьому світі, від раку легенів, викликаного дією радону, вмирають десятки тисяч людей, повідомляє Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ).

Радон є природним радіоактивним газом і основним джерелом радіації навколишнього середовища. Газ виділяється в повітря з ґрунту, а його концентрація в основному залежить від урану, що міститься в ґрунті. Скупчення радону в приміщеннях, найбільше спостерігається взимку, коли вікна практично не відкриваються, і проникаючий через дрібні тріщини фундаменту газ, не вивітрюється.

„Радон є дуже поширеною небезпекою для здоров'я, яка часто недооцінюється. Щодня, багато людей, не знаючи того, зазнають вливу радону в будівлях, де вони живуть і працюють. Ми хочемо щоб люди знали про існування такої небезпеки, як радон, і про способи зниження цієї загрози для суспільної охорони здоров'я” - заявив доктор Майк Репачолі, керівник програми «Радіація і здоров'я».

Для обмеження проникнення радонового газу в будівлі, необхідно закладати тріщини в поверхні підлоги, прилеглі до землі. А нові будівлі слід будувати на герметично ізольованому фундаменті.

ВООЗ попереджає домовласників і керівників будівельних компаній в північній півкулі, про те, що необхідно вживати заходи для поліпшення вентиляції, щоб понизити рівень концентрації радону в будинках.

З метою зменшити небезпеку для здоров'я, пов'язану з радіоактивним газом, було створено Міжнародний проект, в якому спільно з ВООЗ працюють уряди більше 30 країн.

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...