• Всесвітній дефіцит медичних працівників досягає критичної позначки, повідомляє ВОЗ (Всесвітня Організація Здоров'я)

  • П'ятниця, 5 травня 2006 року

ЖЕНЕВА – критичний дефіцит медиків привів до недостатнього навіть основного медичного обслуговування у 57 найбідніших країнах світу, як повідомила Всесвітня Організація Здоров'я (ВОЗ) 7 квітня. У своєму 209-сторінковому щорічному звіті, Всесвітня Організація Здоров'я (ВОЗ) підрахувала, що необхідно ще 2,4 мільйона лікарів і медсестер, для усунення цього дефіциту, а також у всьому світі потрібні 4,3 мільйона додаткових медичних працівників.

"Населення світу збільшується, а кількість медичних працівників залишається незмінною, або навіть зменшується у багатьох місцях, де вони особливо необхідні", повідомив у своєму звіті ДжонВук, Генеральний Директор Всесвітньої Організації Здоров'я (ВОЗ).

Принаймні 1,3 мільярда чоловік в світі не мають можливості отримати навіть основне медичне обслуговування. Зазвичай, це спостерігається у тих місцях, де медпрацівників найменше. Принаймні, десяти мільйонів смертей на рік, пов'язаних з інфекційними захворюваннями і ускладненнями під час вагітності, можна було б уникнути за рахунок поліпшення медичного обслуговування, як повідомлялося у звіті.

Крім того, кваліфіковані медичні працівники з найбільш несприятливих районів, покидають їх, у пошуках вищої зарплатні і кращих умов життя.

"Недостатня кількість медиків навчається або приймається на роботу там, де вони найбільш необхідні. При цьому вони все більше і більше приєднуються до «витоку мозку» кваліфікованих професіоналів, які мігрують на добре оплачувані робочі місця у розвинуті країни", заявив в прес-релізі Асистент Генерального Директора Всесвітньої Організації Здоров'я (ВОЗ) д-р Тімоті Еванс.

Через епідемію ВІЛ/СНІДУ в Африці в районі Сахари, у 12 найбільш несприятливих районах, тривалість життя впала до половини рівня життя найбільш благополучних країн, як повідомляється у звіті.

Також повідомлялося про збільшення світової стурбованості з приводу нових інфекційних захворювань, таких як пташиний грип і атипова пневмонія (SARS), і про турботи, пов'язані з такими людськими чинниками, як душевні розлади і насильство в сім'ї.

Ян Якілек. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...