• Ручний лімфатичний дренаж

  • Середа, 26 квітня 2006 року

Лімфатична система - частина кровоносної системи. Вона складається з лімфи, лімфатичних судин, органів і лімфатичних вузлів.

Лімфа розносить певні поживні речовини по тілу. Вона також переносить білі кров'яні тільця, які борються з мікробами. Лімфа складається з певних елементів крові й інших рідин тіла, так званої проміжної рідини або тканинної рідини, яка знаходиться в міжклітинних оболонках.

Більшість проміжної рідини пронизує лімфатичні капіляри, перетворюючись на лімфу. На додаток до проміжних рідин, лімфа включає також дуже громіздкі частинки, що поглинаються капілярною мембраною, так само, як рештки клітин, жирові клітини і маленькі протеїнові частинки. Потім лімфа перетікає у великі лімфатичні судини і потім повертається в кровообіг. Лімфатична система є вторинною транспортною системою, що не має насоса. Циркуляція лімфи залежить від мускульного скорочення.

Лімфовузли - це маленькі овальні структури, зазвичай розміром з бобів. Кров чиститься і фільтрується в лімфовузлах, де клітини, що борються з бактеріями і вірусами, іноді акумулюють хвороби. Ця фільтрація перешкоджає проникненню в кров бактеріям, раковим клітинам й іншим інфекціям, а також розповсюдженню їх по тілу. Якщо з'являється інфекція, лімфовузли збільшуються в місці інфекції.

Набряк, лімфонабряк і целюліт

Набряк - затримка водяних і різних субстанцій в тілі або тканині (шкірі і підшкірній тканині, наприклад). Ця затримка води відбувається тоді, коли порушується баланс між фільтрованими і реабсорбуючими субстанціями в капілярах крові. На цей баланс можуть впливати різні чинники: серцева недостатність, хронічна хвороба печінки, ниркова хвороба і венозна недостатність.

Лімфонабряк - порушення накопичення лімфи, що відбувається в результаті дисфункціонального дренажу лімфатичної системи, роблячи неможливим подолання надлишку виділень і води в лімфатичній системі.

Целюліт - запалення підшкірної сполучної тканини, яка створює на шкірі ефект, відомий як апельсинова шкірочка (peаu d'orаnge).

Лімфатичний дренаж

Ручний лімфатичний дренаж (РЛД) полягає в переміщенні надлишку рідини, накопиченої в роздутих місцях, шляхом маніпуляцій або масажу, з метою скоротити лімфатичну пухлину. РЛД завжди повинен проводиться людиною, що спеціалізується на лімфонабряках, або лікарем-масажистом, що знається на лімфодренажі.

Лімфатичний дренаж може застосовуватись у таких випадках: це варикозна хірургія вен, пластична хірургія, опухлість руки після нагрудної хірургії раку, набряки через пошкодження і набряк від ревматичної хвороби.

Меггі Саннер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...