• Для покращення дихання вживайте йогурт або кефір

  • Четвер, 16 березня 2006 року

«Наступного разу, коли ви захочете скористатися зубною пастою або м'ятними цукерками для того, щоб позбутися неприємного запаху з рота – спробуйте випити трохи несолодкого йогурту або кефіру», - радять учені.

Дослідники з Тсурумі, університету у Йокогамі в Японії, виявили, що вживання простого «живого» йогурту, багатого Streptococcus thermophilus і Lactobacillus bulgaricus (латинські назви бактерій), зменшує рівень сульфіду водню, який є головною причиною поганого запаху з рота.

Двадцяти чотирьом добровольцям дослідники запропонували дотримуватися однакових інструкцій щодо гігієни ротової порожнини, дієти і прийому медикаментів. Їх попросили впродовж двох тижнів утриматися від уживання йогурту і іншої їжі, яка містить стрептококі і лактобацили.

Після цього дослідники взяли зразки слини і нальоту з язика добровольців, для визначення рівня бактерій і інших складових, що викликають запах, зокрема сульфіду водню.

Впродовж другої половини експерименту, добровольці двічі на день вживали по 90 грамів йогурту протягом шести тижнів. Зразки засвідчили, що до кінця шостого тижня рівень сульфіду водню впав на 80% у порівнянні із зразками узятими до прийому йогурту.

Додаткові дослідження показали, що за умови вживання йогурту, зменшується наліт на зубах, покращується стан людей хворих на гінгівіт і тих, що мають хвороби ясен.

Хоча Брюс Пастер, головний член персоналу відділу молекулярної генетики у Форсайтському інституті у Бостоні, прокоментував, що дослідження мабуть ігнорують наявність важливих чинників поганого дихання. «Зазвичай, бактеріальна мікрофлора і кінцеві продукти її метаболізму є причиною поганого запаху», - сказав він. І додав: «Теоретично їхні гіпотези можуть бути вірними. Наприклад, бактерії, які створюють запах можуть бути замінені «корисними» видами, що знаходяться у кефірі».

Доктор Нігел Картер, виконавчий директор «Британської асоціації здоров'я зубів», сказав: «Ми вже давно звертаємо увагу людей на несолодкі йогурти як здорову їжу, так що приємно чути, що у цьому є користь для порожнини рота».

Часте вживання їжі, багатої цукром є причиною карієсу, що веде до дискомфорту і больових відчуттів. Не дивлячись на те, що дані дослідження досі перебувають на початковому етапі, ніхто не сумнівається у тому, що вживання йогурту - набагато здоровіша альтернатива у порівнянні з цукерками і шоколадом, і ми закликаємо «снекерів» (тих, хто готує або вживає «снекі» - сніданки), включити їх у свій раціон.

Розмарі Байфілд. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...