У період літніх відпусток спеціалістам з лікувальної гімнастики додається роботи. У чому причина? Батьки вриваються до кабінетів лікарів з немовлятами, які кашляють, чхають та дихають так, неначе у них у горлі перемелюються сухарі. Їм доводиться очищувати бронхи, сильно здавлюючи груди. Процедура може тривати 15 довгих хвилин і на плач дитини вже не звертають уваги. У всякому разі, це допомагає, проте… до наступного піку забруднення повітря, оскільки звуження дихальних шляхів дитини пов'язане саме з екологічним станом атмосфери.

Як озон шкодить здоров'ю? Ті ж самі молекули озону, які на висоті 30 км., у стратосфері слугують нам захистом від небезпечних ультрафіолетових сонячних променів типу B і C, у метрі від землі – небезпечний газ. Він впливає на слизову оболонку очей і дихальних шляхів, подразнює ніс, очі, горло, легені, призводить до кашлю і ускладнює дихання. Це кошмар для астматиків, людей чутливих, а незабаром, мабуть, для всіх інших.

Початок всьому цьому поклав діоксид азоту, який виділяється автомобілями, автобусами, мотоциклами, словом усім, що використовує бензин. Діоксид азоту вступає у хімічну реакцію з киснем повітря і утворює озон. Ця реакція прискорюється у спеку і на яскравому світлі. Літня спека примушує машини «виробляти» озон. Сьогодні, у пікові дні озонового забруднення, згідно з даним міністерства навколишнього середовища Франції «передчасно вмирає близько 30 тисяч чоловік». Це у 6 разів більше, ніж гине людей у автокатастрофах. Однак, ця кількість смертей не привертає особливої уваги.

Ця вражаюча цифра, яка чітко пов'язана з піками озонового забруднення, розглядається як «кількість померлих внаслідок критичних метеоумов». Це було дійсно так кілька років тому, але не зараз. Навіть найпоміркованіші кліматологи вважають, що літня спека 2003 року це лише початок нового кліматичного феномену, який тепер повторюватиметься щорічно.

Палиця з двома кінцями

У палиці два кінці, так само з озоном. Людина - причина забруднення, яке спричиняє утворення озону, що нас отруює. Це ж забруднення руйнує озон, який має нас захищати. Брюссель спільно з Іспанією і Великобританією хоче схопити за руку Францію, яка не дотримується закону про захист озонового шару. Вони попереджають цю країну, що вона може постати, з цього приводу, перед Європейським судом.

Заходи абсолютно недостатні

На “озонову” проблему, міністр навколишнього середовища Франції відповів заходами з обмеження швидкості руху і такими спонукальними заходами, як безкоштовні стоянки біля будинків, і норми на кількість викидів автомобілів. Ці заходи абсолютно недостатні: ніхто ще не бачив, що який-небудь автомобіль рухався б повільніше при появі смогу.

Медики також дають подібні поради, це ті самі поради, які вони дають, коли на дворі сильна спека: уникайте фізичних навантажень на відкритому повітрі, або не виходьте на вулицю в пікові години. Більше того, вони радять не користуватися автомобілем. З одного боку, так ви піддаєте себе найбільшому ризику отруєння, з іншого, користування автомобілем викликає ще більше забруднення повітря.

Асоціації з охорони довкілля невпинно говорять про необхідність «осмислення проблеми в цілому». А це є найважчим. Усі проти забруднення, і всі мріють про чисте повітря, але всі (або майже всі) не погоджуються залишити автомобіль у гаражі.

Версія французькою: La Grande Epoque

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...