• Цілющий урожай: поля женьшеню в Південній Кореї

  • Середа, 25 січня 2006 року

Женьшень - один з найпопулярніших натуральних цілющих засобів, які люди використовують для поліпшення й зміцнення здоров'я. Існує кілька різновидів женьшеню. Два головних види, що мають лікарські властивості - "Panax gіnseng", відомий, як азіатський або китайський женьшень, що росте головним чином у Китаї і Кореї, і "Panax quіnquefolіus" або американський женьшень, що росте в Північній Америці. Сибірський женьшень, Eleutherococcus sentіcosus, що росте в Китаї, Японії, Кореї й Сибіру - зовсім інша рослина.

Женьшень - трав'яниста, багаторічна рослина зі світлим м'ясистим коренем і єдиним стеблом з темно-зеленими овальними листами, що повільно росте. Коріння - єдина частина рослини, яка використовується в медицині. Воно доступне у висушеному вигляді, у вигляді порошку, чаю, або рідкого екстракту.

Перші записи про використання женьшеню в медицині з'явилися 2000 років тому. Слово "Panax" походить від грецької "панацеї", що значить "той, що виліковує все" або

"універсальний засіб", що говорить про глибоке переконання в  ефективності женьшеню при лікуванні будь-яких захворювань. Китайська назва рослини женьшень, в перекладі означає "людина-корінь", тому що довге коріння женьшеню за формою нагадує обриси фігури людини.

З давніх давен дійшло безліч історій про лікарські ефекти й містичну форму коріння женьшеню. Китайська легенда розповідає про божество Вей, що їв суп тільки з женьшеню й пори (китайська рослина), при цьому завжди встигав обганяти вершника, що їде верхи, на 30 кроків, і був здатний дуже швидко підійматися на круті гори.

Корейські народні легенди розповідають про велике шанування корейцями женьшеню як  еліксиру життя й чудодійної рослини. В одній з історій Дух Гір вирішив випробувати силу синівського боргу однієї людини стосовно невиліковно хворого батька, перетворившись у ченця, сказавши, що батька зможе зцілити тільки бульйон з маленького сина тієї людини. Щоб переконатися, що відданість людини була щирою, Дух Гір послав до нього 1000-літнього дикого женьшеня, що прийняв образ хлопчика. На той час, як справжній син повернувся додому, його дідусь уже повністю видужав, випивши напій, приготовлений з хлопця-женьшеня.

Існує також опис методу, згідно якого перевіряють ефективність і якість женьшеню. Двом людям пропонується пройти велику відстань, в одного є женьшень у роті, в іншого - немає. Людина з женьшенем у роті після ходьби зберігає спокійний подих, у той час, як друга почуває себе захеканою.

Великий досвід традиційного застосування женьшеню поряд з деякими науковими дослідженнями в Азії й Північній Америці зберігають велику популярність женьшеню. Женьшень сприяє поліпшенню травної системи, зняттю стресу й напруги, поліпшенню циркуляції крові, збільшенню мозкової активності, зміцненню імунної системи.

При купівлі необхідно впевнитися, що це дійсно продукти з женьшеню. Крім того, існує різниця в якості залежно від марки. Женьшень не можна вживати при лихоманці; якщо з'являються побічні ефекти (червоність очей, діарея, висипи) то необхідно припинити вживання.

Щоб запобігти побічним ефектам люди літнього віку, вагітні або жінки, що годують грудьми, пацієнти, що готуються до хірургічної операції перш, ніж уживати женьшень, повинні проконсультуватися з лікарем.

Сінді Чань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...