• Дослідження доводять: аборти мають довгострокові негативні наслідки

  • Понеділок, 27 лютого 2006 року

Три нещодавно проведених дослідження підтвердили, що штучне переривання вагітності значно впливає на фізичне і ментальне здоров'я жінки. Одні виступають проти подібного способу вирішення питання небажаної вагітності, у той час як інші, не бажаючи позбавляти жінок можливості вибору, просто виступають з попередженнями.

Недавні п'ятилітні дослідження, проведені університетом Осло, показали, що аборти мають набагато триваліший психологічний вплив, ніж викидні.

У досліді приймало участь 80 жінок, які зробили аборт і 40 жінок, які мали викидні. Усі жінки заповнювали анкети через 10 днів, 6 місяців, 2 роки і 5 років після події. Тести оцінювали ступінь депресії і занепокоєння, також досліджувалися емоції, які їм довелося пережити після переривання вагітності.

48 % жінок у яких був викидень, страждали від сильного стресу протягом 10 днів, у той час як серед тих що зробили аборт, кількість жінок з подібними симптомами складала 30%. Однак, через 6 місяців серед жінок, які мали викидні цей відсоток знизився до 23%, а через п'ять років - до 2, 6 %.

26 % жінок, які зробили аборт, через 6 місяців усе ще продовжували страждати від депресії, почуття провини, горя і сорому. Через п'ять років у 20% жінок усе ще був стрес.

Ганна Нордель Броєн, керівник досліджень університету Осло говорить, що жінкам, які зробили аборт важче давати раду негативним емоціям. Деякі відчувають, що позбавлення дитини життя має психологічні наслідки. Дослідження були опубліковані в грудневому випуску BMC Medicine

У ході досліджень, проведених Християнським центром здоров'я і розвитку, було простежене життя 1265 дітей, які народилися в 70-х роках у Новій Зеландії, серед яких було 500 дівчаток. З них 205 завагітніли і 90 зробили аборт. 42 % жінок, які зробили аборти, протягом наступних чотирьох років страждали від депресії. Цей показник майже вдвічі вищий, ніж в інших жінок. Серед тих, що зробили аборти, в два рази частіше зустрічалися випадки нервового розладу і залежності від алкоголю, у три – від наркотиків, і відмічався підвищений ризик самогубств.

Доктор Девід Фергюсон, котрий проводив дослідження, міркує з приводу того, чи мали жінки психологічні проблеми до аборту, чи вони з'явилися пізніше.

За словами доктора Фергюсона протягом 25 років вони дослідили велику кількість жінок, при цьому до уваги бралися розбіжності в соціально-економічних умовах і ситуація в родині. Він говорить: “…будь-які факти повинні бути враховані і дуже ретельно зважені”. Його дослідження були опубліковані в “Журналі дитячої психології і психіатрії” (Journal of Child Psychology and Psychiatry).

Дослідження у Фінляндії, проведені об'єднанням статистичного аналізу STAKES Національного центру здоров'я і добробуту Фінляндії в 1997 році, вивчали свідчення про смерть і репродуктивне здоров'я жінок, які померли через рік після народження дитини, аборту чи викидня. Було зафіксовано 9192 випадків смерті жінок у віці від 15 до 49 років після аборту з 1987 по 1994 рік. Дослідження показали, що ризик смерті через самогубство, вбивство, нещасний випадок чи за природних обставин у жінок, які зробили аборт виявився в 4 рази вищим.

Доктор Ванда Франц, президент Національної спілки “Право на життя” підтримує ці дослідження: “Підхід, який бере до уваги короткочасний і довгостроковий ефект дуже важливий. Довгострокові наслідки - один з факторів, на який ми звернули увагу, вивчаючи статистику. Ті, що захищають аборти дуже рідко звертають на це увагу”.

Луїс Валентайн. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...