• Медитація підвищує імунітет

  • Середа, 6 травня 2015 року

Медитація за буддійською системою зміцнює імунітет проти цілого ряду захворювань, серед яких грип, гіпертонія, астма, спастичний коліт, псоріаз і навіть рак. Таким є результат десятилітніх досліджень, що проводилися найвідомішими американськими нейрохірургами. Ці результати були оголошені на науковому симпозіумі в Масачусетському технологічному інституті (МТІ) - храмі самої передової у світі науки, розташованому в Кембриджі в передмісті Бостона.

У симпозіумі брали участь тибетські ченці, у тому числі й сам Далай-лама XІV, а також учені зі світовим ім'ям, такі як Ерік Лендер, який очолює проект з дослідження людського генома, Джонатан Коен, дослідник із Принстонського університету, відомий своїми працями, присвяченими вивченню неврологічних механізмів прийняття рішень, і Деніел Канєман, лауреат Нобелівської премії з економіки, - розповідає Corrіere della Sera.

Уже кілька років західні вчені, озброєні електрогенераторами, портативними комп'ютерами й пристроями для одержання електроенцефалограм, відправляються в паломництво у Гімалаї для вивчення впливу буддійського мислення не тільки на психологічне, але й на фізичне здоров'я прихильників цієї релігії.

Ці дослідження вже довели існування зв'язку між трьома системами людського організму: нервової, імунної й ендокринної. "Ми знаємо, що стрес негативно позначається на імунітеті, - пише New York Tіmes, - хоча механізм цього впливу дотепер не ясний". Першим, хто використав у лікувальній практиці техніку релаксації буддистів у традиційній медицині, був Херберт Бенсон, викладач Гарварда, який ще в 70-і роки почав лікувати своїх пацієнтів, які страждають порушеннями роботи нервової системи, за допомогою медитації.

Однак у той час як він прагнув одержати лише "короткостроковий ефект", сучасні дослідження вивчають "довгостроковий" фізичний і неврологічний ефект, який справляє медитація, якщо нею займатися регулярно протягом тривалого часу.

Річард Девідсон, голова відділення психології в Університеті штату Вісконсин, якого вважають піонером у цій області, є автором дослідження, опублікованого навесні в британському журналі New Scіentіst, відповідно до результатів якого буддисти більш щасливі, ніж звичайні смертні, саме завдяки позитивному впливу медитації на мозок.

"Медитація, - пояснює Девідсон, - зменшує активність певної частини головного мозку, а саме правої префронтальної кори, яка пов'язана з негативними емоціями - занепокоєнням, гнівом, страхом - і станом депресії".

Девідсону вдалося довести, що у людей, які регулярно займаються медитацією, утворюється також більша кількість антитіл, що протистоять інфекціям, наприклад, грипу й застуді, оскільки ліва префронтальна кора, яка пов'язана з позитивними емоціями, у них більш активна.

"Зі 175 чоловік, які були поміщені нами на три години в Ямр-апарат у спеціальному головному уборі, на якому закріплені 256 електродів для виміру реакції на різні зовнішні подразники, - продовжує Девідсон, - ліва півкуля виявилася найбільш активною у тибетського ченця".

Ось уже більше 2500 років буддійська система вчить своїх послідовників направляти позитивну енергію усередину себе, нейтралізуючи джерела негативних емоцій, і розвивати позитивні емоції з метою досягнення не тільки особистого, але й колективного благополуччя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...