• Як може розповсюджуватися «Пташиний грип»?

  • Понеділок, 31 жовтня 2005 року
«Пташиний грип» може розповсюджуватися через каналізацію?

«Пташиний грип» може розповсюджуватися не тільки повітрям з перелітними птахами, а й по трубах через каналізаційні системи, що може привести до виникнення локальних кластерів хвороби. Про це в ефірі гонконгської радіостанції RTHK заявив у понеділок авторитетний гонконгський фахівець з інфекційних хвороб, професор мікробіології Університету Гонконгу Юєн Квок Юнг. Yung).

Професор особливо відзначив, що каналізаційні системи в багатьох гонконгських будівлях не відповідають вимогам безпеки.

"Якщо одного дня людина, що заразилася пташиним грипом, скористається туалетом в одному з великих житлових комплексів, це може привести до зараження більшості його жителів, як це вже відбулося під час епідемії атипічної пневмонії в комплексі Amoy Gardens", - заявив Юєн.

Комплекс Amoy Garden став своєрідним символом епідемії атипічної пневмонії в Гонконгу. В березні 2003 року тут заразилися 329 людей, 42 з яких померли. Розслідування показало, що інфекція розповсюджувалася через каналізаційну систему.

"Якщо жителі не зроблять все можливе для того, щоб підтримувати високі стандарти гігієни в своїх комплексах, наприклад, не прослідкують, щоб по трубах постійно йшов потік води або регулярно не очищатимуть їх за допомогою дезинфікуючих засобів, ситуація може вийти з-під контролю", - попередив Юєн Квок Юнг.

Гонконгській експерт ще раз підкреслив, що пандемія грипу може початися у будь-який момент, передає РІА «Новини».

"В середньому, пандемії грипу відбуваються кожні 11 - 39 років, остання була в 1968 році - 37 років тому", - заявив Юєн Квок Юнг.

Підписатися:

Коментарі