Широко поширене переконання, що на ніч їсти шкідливо для здоров'я, та і вечірні трапези сприяють збільшенню ваги. Проте, за повідомленням журналу здоров'я "Апотекен умшау", що видається в Мюнхені, усталена думка про шкідливість пізньої вечері - не більше, ніж міф.

На підставі експериментів, що проводилися з більш ніж сімома тисячами людей впродовж 10 років, німецькі вчені дійшли висновку, що на вагу людини впливає не час доби, в яку вона приймає їжу, а виключно її калорійність.

Інша справа, що за вечерею ми буваємо непомірні, і їжа, що з'їдається нами, перевищує реальні потреби організму в калоріях. Крім того, вчені відзначили, що велику роль в придбанні надмірної ваги грає алкоголь. Любителям пропустити вечорком чарочку-іншу слід знати, що тим самим вони наражаються на небезпеку набрати зайві кілограми: алкоголь містить майже стільки ж калорій, скільки деякі види жирів.

Згодні з німецькими вченими і їх американські колеги. Проведені ними дослідження дозволяють стверджувати, що їжа в пізній час доби не веде до жирових відкладень в більшій мірі, ніж якщо приймати їжу вдень. Калорії, одержані під час нічної їжі, все одно використовуватимуться організмом тоді, коли він цього потребує.

Варто відзначити, що після 18 годин краще не їсти продукти, що містять так званий швидкий цукор (білий хліб, тістечка, шоколад). Річ у тім, що вночі підшлункова залоза виробляє більше інсуліну, тому його вміст в крові підвищується, а інсулін спонукає організм запасати жири. Тому краще їсти солодощі вранці або вдень. Увечері ж краще включити в раціон печене м'ясо і птаха, нежирну рибу і овочі.

За матеріалами: Neboleiru.ru 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...