• Голлівудська посмішка - здорові зуби?

  • Середа, 9 листопада 2005 року

Всі думають, що якщо зуби не болять, то до стоматолога ходити не обов'язково. Насправді це не так, адже виявити перші ознаки може тільки фахівець. На ранніх стадіях лікування проходить максимально ефективно й у найкоротші строки.

Ми зовсім легковажно ставимося до стану своїх зубів, але ж неврологи Гейдельбергського університету стверджують, що поганий стан зубів приводить до всіляких захворювань внутрішніх органів: нирок, печінки, шлунка.

Дуже рідко ми відвідуємо ортодонта, а видалення навіть одного зуба - привід для візиту. Після втрати двох зубів, потрібно вже просто поспішати на прийом і не пізніше 2-3 тижнів після видалення. Зникнення зубів загрожує тим, що зуби, які залишилися, починають зрушуватися, що надалі буде заважати при протезуванні.

Але це не єдине, що треба очікувати від хвороб зубів - при видаленні зубів порушуються структури нервової системи головного й спинного мозку. Гинуть нейрони й змінюються регуляція внутрішніх функцій організму. Відомо, що причиною пародонтозу є захворювання внутрішніх органів і саме їх потрібно лікувати в першу чергу, інакше лікування просто ясен буде мати чисто косметичний і короткочасний ефект.

Багато з людей думають, що успадкований від батьків фактор у стані зубів відіграє основну роль. Насправді при профілактиці карієсу саме догляд відіграє головну роль. Потрібно пам'ятати, що часто рекламовані зубні пасти насправді можуть і не мати обіцяного ефекту. І відчуття свіжості не є доказом чистоти порожнини рота. Тому до вибору пасти треба підійти більш серйозно.

Якщо «вони проклятущі!» нагадали про себе, то можна пополоскати содою, ромашкою, шавлією, валеріаною. І терміново до лікаря!

І ще кілька порад для збереження здоров'я ваших зубів:

1.Чистите два рази в день.

2.Відвідуйте стоматолога два рази на рік.

3.І не суньте ніс не у свої справи.

Оксана Тюменцева. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...