Вчені прийшли до висновку що какао все ж таки корисне для серця. Так недавно сайт mednovosti.ru опублікував у себе дослідження які провели учені з Національного інституту суспільного здоров'я і навколишнього середовища (Білтховен, Нідерланди).

У дослідженні брало участь 470 чоловіків віком від 65 до 84 років. Протягом 15 років 2/3 спостережуваних споживали 2,11 г какао щоденно, 1/3 - не вживали какао. Результати дослідження показали, що у чоловіків, що регулярно вживали какаовмісніі продукти, рівень артеріального тиску в середньому був нижчий, ніж у чоловіків, що не вживали цих продуктів. З'ясувалося, що чоловіки, які найчастіше вживали кокаовмісні продукти, помирали від серцево-судинних захворювань у 2 рази рідше, ніж ті, хто уникав відповідних продуктів. Смертність в цілому за період спостереження також виявилася нижчою у тих, хто вживав какао частіше. Оцінка ризику проводилася з урахуванням таких чинників, як маса тіла, куріння, рівень фізичної активності, калорійність раціону і рівень споживання алкогольних напоїв.

На думку медиків з університету Каліфорнії у Сан-Франциско (University of California, San Francisco), позитивний вплив на організм дає флавоноїд, який міститься у какао. Вони теж провели експеримент який тривав два тижні і в якому брало участь 21 людина. Всі вони під час експерименту їли шоколад, однаковий на вигляд. Але частина плиток була багата флавоноїдами, а інша — навпаки, майже не містила цих речовин. Вчені провели ультразвукове обстеження плечової артерії — об'єму кровотоку в ній і здатності стінок судин розширюватися і стискатися. Виявилось, що у тих, хто вживав шоколад з флавоноїдами, ці параметри покращали за два тижні приблизно на 13%. Не дивлячись на висновки, зроблені дослідниками, багато вчених мають сумнів у користі шоколаду. "Какао погано переноситься організмом, якщо споживати його у сирому вигляді у великих кількостях, і для того, щоб отримувати його у лікувальному дозуванні необхідно з'їдати 100 г чорного шоколаду щодня", - заявила Кеті Росс (Cathy Ross) з Британського фонду з боротьби з серцевими захворюваннями у інтерв'ю ВВС. - "Це означатиме споживання приблизно 500 калорій і 30% жиру, що містяться у 100 грамах шоколаду".

Какао є висококалорійним продуктом (500 кал у 100 г, 30% жиру) і, щоб отримувати його у лікувальному дозуванні, необхідно з'їдати 100 г чорного шоколаду щодня.

Отже тепер ми бачимо, що якщо з’їдати одну плитку шоколаду на день, це не просто смачно, але й корисно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...