• Тонке мистецтво дитячого масажу

  • Четвер, 11 травня 2006 року

Погладьте Вашого малюка, щоб поліпшити його здоров'я і зробити щасливішим.

У деяких культурах світу такий масаж – спадкова практика, яка передається від матері до дочки. У країнах, що розвиваються, де часто не вистачає їжі, діти харчуються в основному емоційною їжею, яку не можуть замінити навіть самі збалансовані дієти.

Дослідження доктора Тіфані Філд з науково-дослідного інституту контактів при медичній школі в Майямі, що проводяться впродовж багатьох років, довели мудрість цих культур з наукової точки зору. На перший план висувався той факт, що новонароджені немовлята, яких регулярно масажували, були щасливі і знаходилися в спокійному стані. Вони швидше засинали і це добре впливало на їх кровоносну, дихальну, травну і нервову системи.

Безперечно, великою перевагою для такого масажу є елементарні знання комунікації з дитиною, але в основному, суть цієї практики полягає в позитивному дотику до шкіри. Це особливий момент між вами і вашим малюком. Таким чином, ви можете налаштуватися на Вашу дитину і масажувати її, керуючись материнськими (або батьківськими!) інстинктами. Ви швидко помітите, що деякі рухи подобаються дитині більше. Спочатку здійснюйте невелику послідовність натисків протягом приблизного 10 хвилин, а потім поступово збільшіть час до 20 або 30 хвилин, залежно від інтересу малюка.

Ідеальні умови для масажу

Намагайтеся знайти момент, коли Ваша дитина найбільш сприйнятлива до масажу. Краще якщо це буде тихий час дня. Це може бути до або після сну, або ж увечері після ванни. Будьте уважні до знаків, які подає вам ваша дитина. Якщо вона посміхається, грає ручками, розслаблена, дивиться вам в очі і «агукає», значить, вона вже готова до масажу. Якщо ж малюк напружений, плаче, у нього похмурий вигляд – то ще ні. Не потрібно масажувати хвору або сонну дитину.

Нещодавно новонароджений малюк купався в амніотичній рідині мами при температурі 37 С. Отже, його потрібно масажувати у достатньо теплій кімнаті так, щоб йому було затишно голенькому. Ви завжди можете тримати під рукою маленьку ковдрочку, щоб прикривати деякі частини тіла.

Розслаблююча атмосфера: Виберіть тихе місце, далеко від шуму і зовнішніх перешкод. Створіть затишну атмосферу за допомогою ароматичних свічок і м'якої музики. Після декількох «сесій», за певними знаками дитина почне розуміти, що прийшов час масажу.

Масла: Переважно використовувати рослинне масло, ідеально збите в холодних умовах, щоб не було ніякої небезпеки для дитини, яка часто тягне ручки до рота. Рекомендується масло виноградних зерен, оскільки воно м'яке, ледве ароматичне і має мінімальний ризик до породження алергічної реакції. Не використовуйте мінеральні масла або вершки, оскільки вони вбираються організмом і існує ризик отруєння. Небажані також ні запашні вершки, ні масла, оскільки вони маскують аромат тіла, а зв'язок малюка з батьками в основному відбувається через нюх. Згідно деяким ученням, штучні масла можуть викликати алергічну реакцію шкіри або дихальних шляхів, чого слід уникати.

Дозвіл: Не соромтеся питати дозволу дитини, навіть якщо це новонароджене немовля. Малюк почне розуміти, що він має право відмовитися від фізичного контакту, якщо не хоче цього. Додайте до Вашого прохання який-небудь жест (наприклад, торкніться його ніжок або стегон). Таким чином, дитина асоціюватиме цей жест з початком масажу. Посміхаючись і «агукаючи», малюк повідомляє вас, що він готовий до масажу.

Положення при масажі: Якнайкращим є положення, коли Ви знаходитеся на одному рівні з дитиною. Ви можете сісти на підлогу, або на ліжко, поклавши дитину у себе між ніг. Або ж звести ноги разом, поклавши малюка на них так, щоб Він спирався на них головкою. Важливо знайти зручне положення для Вас обох. Оскільки Ваша дитина підростатиме, отже, поступово потрібно буде пристосовуватися до нових оптимальних позицій і натиснень при масажі.

Натиснення: Намагайтеся не починати масаж з живота, грудей або обличчя, які є найбільш чутливими частинами тіла у малюка. Встановіть певну послідовність між натисненнями для кожної частини тіла. Ніжки, ступні, груди, ручки, обличчя, боки і сідниці. При масажі ручок і ніжок почніть з натисків на долоньки і ступні, а потім продовжуйте по всьому тілу. Масажуйте ніжки, пальчики ніг, ручки і пальчики рук. Дуже важливо масажувати черевце у м'якій частині під ребрами, завжди у напрямі за годинниковою стрілкою, щоб слідувати побудові кишечника. Можливо, що при масажуванні грудей, дитина може почати плакати, оскільки саме там збираються всі негативні емоції, що накопичилися за день. Приділіть декілька хвилин, щоб заспокоїти малюка, а потім спробуйте масажувати його знову. Це може допомогти зняти напругу. Масажуючи боки, здійснюйте кругові обертання вперед і назад, щоб уникнути тиску на хребет.

Знайте, що немає певного віку для припинення масажу. Дозвольте дитині бути суддею! Проте ви виявите, що малюк рідко відмовляється від хорошого масажу, який йому пропонують з любов'ю. Поза сумнівом, це буде прекрасний шлях для Вас, щоб підтримати здоровий і позитивний контакт з шкірою вашої дитини.

Селен Борк. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...