• Смачно та корисно – рідкісний випадок

  • Вівторок, 16 травня 2006 року

Сьогодні наше життя ставить нам такий ритм, що далеко не завжди вдається «викроїти» час для повноцінного обіду. Все частіше ми задовольняємося перекушуванням «на ходу» тим, що продається на вулицях міста. Гарячий обід, поза сумнівом, являє найкращий для здоров'я варіант. Проте, вибираючи їжу, слід уникати досить шкідливих і навіть небезпечних страв.

Наприклад, м'ясо, приготоване на мангалі, містить в собі велику кількість канцерогенів (речовин, здатних викликати рак), якщо обсмажується до грубої кірки. Набагато безпечніше м'ясо, приготоване без обсмаженої кірки.

Зараз дуже модний шпинат. Але, в непомірних кількостях, він виклкає подразнення шлунково-кишкового тракту і викликає проблеми з травленням. До подразників шлунку належать томати і цитрусові. При проблемах з шлунком вживати їх не рекомендується.

Вибираючи з варіантів швидкого перекушування, від деяких продуктів також краще відмовитися, щоб не зашкодити здоров'ю.

Наприклад, досить шкідливими є кури-гриль. Вони продаються зараз всюди і користуються великим попитом. Вони також можуть сприяти виникненню раку. Річ у тому, що шампура, на яких вони смажаться, часто не миються. Тому жир, який на них скупчується, тривалий час зазнає термічної обробки. Після цього жир містить в собі величезну кількість канцерогенів. Дієтологи і лікарі радять курку-гриль готувати вдома у мікрохвильовій печі або духовці.

Популярна зараз шаурма стоїть у ряді небезпечних з тієї ж самої причини. Для її приготування береться м'ясо, яке готується протягом декількох годин. За цей час жир встигає набути канцерогенних властивостей.

На жаль, канцерогени також містять і страви, приготовані у фритюрі, якщо масло для жаріння недосить часто міняли на нове. Сюди входять не тільки пиріжки і чебуреки, але і картопля фрі та чіпси.

 

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...