• ВОЗ випускає нові Міжнародні норми росту дітей

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Понеділок, 15 травня 2006 року

27 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я затвердила нові міжнародні норми росту дітей, що надають відомості і керівні вказівки щодо того, як повинна рости кожна дитина у світі.

Завдяки попередній роботі, на основі якої приймалися нові норми, було підтверджено, що за оптимальних умов розвитку, ріст і вага дитини у різних дітей співпадають, не залежно від того на якому континенті вони зростають. Стало відомо, що основною причиною відмінності в рості і вазі у дітей віком до 5 років, є чинники харчування, методи годування, навколишнє середовище, медичне обслуговування, і лише потім генетичні й етнічні причини.

Нові норми росту дітей були отримані в результаті широкомасштабних досліджень ініційованих ВОЗ у 1997 році за участю Університету ООН. Метою досліджень була розробка нового міжнародного стандарту для оцінки фізичного росту, стану харчування і розвитку моторики у всіх дітей у віці до 5 років. У дослідженні брали участь більше 8 тис. дітей з Бразилії, Гани, Індії, Норвегії, Омана, США. Всі діти жили в оптимальних умовах для правильного росту. Годування в їх сім'ях велося згідно рекомендаціям, їм надавалося належне медичне обслуговування, матері були такими, що не палять і мають хороше здоров'я.

Завдяки прийнятим нормам, можна на ранніх стадіях виявити недостатність харчування, надмірну вагу та інші відхилення в процесі росту дитини. Директор програми з харчових продуктів і харчування Університету ООН, Кутберто Гарза, заявив: «Нові норми важливі для батьків, фахівців охорони здоров'я та інших осіб, що займаються вихованням дітей, при оцінці росту і розвитку дітей на рівні окремої дитини і популяцій».

До ухвалення нових норм, з 1970 року оцінка росту дітей ґрунтувалася на довідкових показниках зростання, отриманих при дослідженні обмеженої вибірки групи дітей із США. Ці показники мали цілий ряд технічних і біологічних погрішностей, що ускладнювали моніторинг росту дітей у перші роки життя, і не були надійною основою для оцінки відповідно до міжнародних стандартів і норм.

«Розроблені ВОЗ Норми росту дітей є новим найважливішим інструментом для забезпечення всіх дітей світу якнайкращою медичною допомогою і харчуванням», - заявив доктор Еденайк Грейндж, Президент Міжнародної асоціації педіатрів.

Норми росту дітей: www.who.int/childgrowth.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...