• Вживання грибів для багатьох закінчується невдало, а для деяких - трагічно

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Понеділок, 4 вересня 2006 року

За повідомленням Міністерства Охорони Здоров'я кількість потерпілих продовжує зростати. За період з 04.08 по 28.08 грибами отруїлися 30 чоловік.

Таким чином, на 28 серпня в Україні внаслідок «грибного полювання» отруїлися 82 людини, серед яких 19 дітей. Троє постраждалих померло.

Більшість отруєнь трапляються після вживання неїстівних грибів, невірно прийнятих за їстівні. Саме ця помилка стала причиною смерті 3-х чоловіків з Тернопільської області, що приїхали заробити на Київщину. Про це повідомила завідувачка відділенням гігієни харчування Київської обласної санітарно-епідеміологічної станції Валентина Ніколаєць.

11 серпня грибники скуштували зібрані гриби. Наступного дня вони були госпіталізовані в Боярську центральну районну поліклініку. 13 серпня постраждалих у важкому стані перевели в реанімаційне відділення Київської обласної лікарні з підозрою на отруєння блідою поганкою.

За словами потерпілих, схожі гриби вони збирали і їли в своєму регіоні, після чого почували себе добре.

Перший з них помер 16 серпня, життя ще двох мешканців Тернопільської області обірвалося на день пізніше, повідомила Валентина Ніколаєць.

Від отруєння грибами, як стверджують фахівці МОЗ, у багатьох випадках страждають цілі сім'ї.

Щоб уберегти від біди себе, своїх близьких, а головне дітей, фахівці МОЗ настійно рекомендують:

1. Якщо Ви відмовились від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі і споживаєте штучно вирощені печериці та гливи, які купуєте у магазинах, то отруєння такими грибами Вам і Вашій сім'ї не загрожує.

2. Якщо Ви не можете відмовитись від цього продукту, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

3. Якщо Ви все-таки вирушаєте у ліс за грибами, необхідно знати наступне:

ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

збирайте губчасті гриби - „білі", „бабки", „моховики" тощо - в наших широтах від них найменше отруєнь;

зібрані гриби ще раз ретельно перевірте: якщо гриб викликає хоч найменший сумнів або старий - краще його позбудьтеся;

перед приготуванням страв гриби необхідно добре промити і обов'язково відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин, а перед сушінням - обтерти вологою тканиною;

ніколи не застосовуйте „домашні" методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок - вони помилкові!

страви з грибів необхідно зберігати на холоді в емальованому посуді, але не більше ніж 24 години;

не вживайте сирих дикорослих грибів!;

не давайте страв з грибів дітям!;

4. Якщо підозрюєте отруєння, НЕГАЙНО:

промийте шлунок слабким розчином кухонної солі;

обов'язково, незважаючи на тимчасове полегшення стану, зверніться за медичною допомогою до найближчої лікувальної установи.

Пам'ятайте: пізнє звернення за медичною допомогою загрожує Вашому життю!

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...