• Щороку в чергу за мільйонами померлих курців стає ще більше людей

  • Середа, 21 червня 2006 року

Куріння, що перетворилося на тютюнову епідемію, щорічно забирає життя 4,9 млн. чоловік. За прогнозами Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), при збереженні нинішніх рівнів куріння, до 2020 року цей показник може подвоїтися. При цьому більшість випадків смерті припаде на країни, що розвиваються.

До глобалізації тютюнової епідемії привела збільшена торгівля, інвестиції і глобальний маркетинг. Як заявляють фахівці ВООЗ, ця проблема вже вийшла за рамки національних меж, і тепер її рішення вимагає міжнародної співпраці і всебічного регулювання.

Для запобігання тютюновій епідемії була розроблена рамкова конвенція ВООЗ по боротьбі проти тютюну. Вона була прийнята в липні 2003 року і є обов'язковим міжнародним законом. Вона передбачає введення обмежень на рекламу тютюнових виробів, розробку нових норм чистоти повітря усередині приміщень, введення нового маркування сигаретних етикеток, а також зміцнення законодавства, направленого на боротьбу з контрабандою тютюну.

Основну частину тютюну виробляє Китай і США, за ними слідує Індія, Бразилія, Росія і Туреччина. Проте в Китаї і Росії, основна частина тютюну споживається усередині країни, в той же час в США біля третини продукції йде на експорт і близько половини від цієї кількості товару імпортується в країну.

За висновками медиків, куріння підвищує ризик раку легенів, сердечно-судинних та багатьох інших захворювань.

Тютюн курильний – це трав'яниста рослина сімейства пасльонових, її широко вирощують через листя, яке скручують в сигари, ріжуть для набивання сигарет, цигарок і трубок, а також переробляють на жувальний тютюн та подрібнюють в нюхальний.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...