• Недосвідчені грибники ризикують життям

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Субота, 19 серпня 2006 року

Одними з останніх жертв отруйних грибів у Київській області, стали 4-ро чоловіків, що приїхали на заробітки з Тернопільської області, повідомила завідувачка відділенням гігієни харчування Київської обласної санітарно-епідеміологічної станції, Валентина Ніколаєць.

Потерпілі з'їли гриби 11 серпня, а наступного дня були госпіталізовані в Боярську центральну районну поліклініку. 13 серпня з підозрою на отруєння блідою поганкою, у важкому стані чоловіків було переведено в реанімаційне відділення Київської обласної лікарні.

Як повідомили потерпілі, схожі гриби вони збирали і їли в себе в регіоні, після чого почували себе добре.

Отруєння грибами має чітко виражений сезонний характер, в основному, із травня по жовтень. А кількість потерпілих, прямо залежить від погодних умов. Якщо дощові дні змінюються теплими - грибів буде багато, а разом з цим зростає і кількість отруєнь, повідомила Валентина Ніколаєць

За даними київської обласної санітарно-епідеміологічної станції, за станом на 15 серпня, у Київській області грибами отруїлося 13 чоловік. Минулого ж року по області, за весь сезон, в результаті отруєння грибами постраждало 61 людина, 14 з яких померли.

Кількість потерпілих від вживання грибів в Україні за даними Міністерства Охорони здоров'я (МОЗ) на 4 серпня склало 52 особи, одна із них померла. Усього за минулий рік в Україні було зафіксовано 363 випадків отруєння грибами, 43 з яких закінчилися летальним результатом.

Щоб уникнути отруєння, нагадує Ніколаєць, не вживайте незнайомі гриби та не купуйте їх на стихійних ринках, а також у невідомих осіб.

Як стверджують фахівці МОЗ, всі отруєння, викликані вживанням отруйних дикоростучих грибів, що пов'язано з втратою навичок їхнього збору та готування.

При отруєнні грибами проявляється нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судороги, мимовільне сечовиділення, понос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

У випадку виникнення подібних симптомів фахівці МНС настійно рекомендують:

викликати "Швидку медичну допомогу".

Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; з’їжте активоване вугілля (4-5 таблеток), коли промивні води стануть чистими.

Після надання першої допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, щоб відновити водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

З'ясуйте, хто вживав разом з потерпілим гриби, здійсніть профілактичні заходи.

Забороняється вживати будь-які ліки та їжу, а тим більше, алкогольні напої і молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Так само забороняється займатися будь-якими іншими видами самолікування.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...