• Стан зубів залежить не лише від віку

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Середа, 13 вересня 2006 року

Карієс разом з іншими захворюваннями порожнини рота змушує страждати 60-90% школярів і більшість дорослих у всьому світі. Помилково вважати, що погіршення стану зубів – природний процес старіння. Руйнуванню зубів можна запобігти, - відзначає заступник Генерального директора Всесвітньої Організації Здоров'я (ВОЗ) Тіна Кароль.

Близько п'яти мільярдів людей хоча б один раз зіштовхувалися з проблемою карієсу, - заявляють фахівці ВОЗ. Він, разом з періодонтитом, раком порожнини рота і горла, складає глобальну проблему для населення, як промислових країн, так і країн що розвиваються.

Захворювання тканин, які оточують корінь зуба – періодонтит - охопило 5-15% населення більшості держав. Згідно з проведеними дослідженнями, основною причиною його виникнення є куріння.

Рак порожнини рота – восьмий за поширеністю вид онкологічного захворювання серед чоловіків всього світу. Зростання випадків захворювання на рак ротової порожнини та горла спостерігається в Данії, Німеччині, Шотландії, Центральній і Східній Європі та у меншій мірі в Австралії, Новій Зеландії, Японії і США.

«Щоб зберегти зуби та порожнину рота здоровими, треба скорочувати споживання цукру, заповнювати недолік кальцію та мінералів, відмовлятися від куріння і жування тютюну та дотримувати гігієни», - наголошується в доповіді глобальної програми ВОЗ по боротьбі із захворюваннями порожнини рота.

Також фахівці пов'язують виникнення хвороб зубів з незадовільним рівнем життя, низьким рівнем освіти та відсутністю традицій в області профілактики захворювань порожнини рота.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...