• Як прокидатися без будильника в потрібний час

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 20 лютого 2016 року

Прокидатися без будильника, просто й легко в потрібний час — мрія більшості людей. Від того, як почнеться ранок, залежить багато чого: наша робота та успішність, настрій і самопочуття. Але як «привчити» себе прокидатися в потрібний час природним чином, без будильника?

Багато людей зовсім не уявляють свій ранок без дзвінкого сигналу годинника, будучи наперед упевненими, що самі не зможуть прокинутися без будильника в потрібний час. Однак фахівці говорять про інше: якщо ви не можете обійтися без будильника — ви спите неправильно. Дзвінок будильника включає в нашому мозку страх запізнення, від якого відбувається викидання адреналіну в кров, відчувається «прилив бадьорості». Прокинутися пару раз на місяць таким чином можна, але прокидатися так кожен день — чималий стрес для організму. Уявіть, наскільки більш приємним був би ранок без цього «приладу для створення штучного стресу»!

Прокидатися без будильника набагато легше та корисніше, такий початок дня подарує вам гарний настрій і заряд енергії на весь день.

Як навчитися прокидатися без будильника. Поради та рекомендації фізіологів

1. Визначте свій ритм — у який час ви встаєте найчастіше. З урахуванням цього, розрахуйте оптимальну кількість годин, необхідних для сну (залежно від вашого віку — від 7 до 10 годин на добу).

2. Виробіть звичку лягати спати в один і той же час. Перед сном «зробіть установку» на те, щоб встати в певний час.

3. Будьте готові до того, що перший час (5–7 днів) вам буде потрібен годинник для контролю свого пробудження. Трохи згодом, поступово відучуючись від будильника, за допомогою ваших внутрішніх біоритмів ви будете прокидатися в потрібний час самостійно і без годинника.

4. Знайдіть «природний будильник» — ті чинники або явища, завдяки яким можна прокинутися в потрібний час. Для цього оцініть обстановку, де ви спите. «Природним будильником» може стати світло, шум тощо.

— Прокинутися зі світанком. Якщо ваші вікна з ранку заливає сонячне світло, то не опускаючи на ніч штори, вранці ви легко зможете прокинутися в потрібний час. Зрозуміло, в різні пори року світанок настає в різний час, але й до цього організм зможе звикнути.

— Шум від автомобілів, поїздів і міського транспорту — все це також може допомогти вам прокинутися.

Пам’ятайте: правильний добовий ритм і достатній щоденний сон постійної тривалості — найефективніший спосіб пробудження без будильника.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...