• Відчуття самотності посилюється сучасними засобами зв'язку

  • Середа, 12 серпня 2009 року

Самотні люди - менш доброзичливі, їх організм частіше схильний до стресу від зайвого  вироблення   кортизолу (гормон стресу), що згубно для здоров'я. І по мірі поліпшення мобільності людства самотніх людей стає більше.

Соціальна хвороба самотності в США прогресує з кожним новим поколінням, стверджують вчені. Якщо в 1985 році на питання, скільки у вас надійних друзів, американці в середньому відповідали "троє", то в опитуванні 2004 року найчастішою відповіддю було "ніхто".

При цьому є  поширена думка про те, що шлюб є порятунком від синдрому самотності, що не завжди вірно. Бо нерідко навіть подружні пари відчувають себе в ізоляції, не відчуваючи уваги та  підтримки. Інтернет-спілкування і соціальні мережі також не можуть замінити особистого  спілкування, і контакти з безліччю віртуальних друзів насправді можуть лише підсилити відчуття ізоляції.

Вчені вважають, що тенденція відчуття самотності посилюється через збільшення мобільності людства, розвиток  різних технологій зв'язку  і  більшу  тривалість життя.

Враховуючи, що в російському товаристві технорозвиток  відстає, а  користувачів інтернету, згідно опитування «Лєвада центру», не більш за третину населення, можна зрозуміти справжнє значення приказки «нема лиха без добра».

 За матеріалами журналу  Forbes

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...