• Експерти: Музика сприяє успішності в школі

  • Середа, 5 серпня 2009 року

Виявляється, що діти, які виявляють підвищену зацікавленість до музики, частіше отримують добрі оцінки у школі. Такого висновку дійшли німецькі дослідники з університету імені Людвіга-Максиміліана.

Вчені впродовж кількох років спостерігали за двома групами школярів у німецькому місті Хоф. В одній групі діти активно займалися музикою, в іншій - ні. В Хофі до 1000 школярів можуть одночасно зі звичайними заняттями відвідувати і музичну школу, де викладають професійні музиканти з симфонічного оркестру, пише medicinform.
 
Як  виявилося,  діти,  які захоплюються  музикою, більш сприйнятливі та емоційні, а  також здатні значно довше зберігати концентрацію уваги.
 
Крім того, встановлено, що хлопчики з музичними здібностями витриваліші в стресових ситуаціях, а дівчатка виявляють підвищену цікавість до занять у школі. Саме тому їх успішність значно краща, ніж у інших однолітків. Дослідження було опубліковане у німецькому журналі Guter Rat.
 
Тим часом, на сайті Центру розвитку дитяти відзначають, що людей без музичного слуху, за науковими даними, всього 2-3%. Проте, це не означає, що кожна дитина з задоволенням займеться музикою, підкреслюють експерти.
 
Фахівці радять для занять музикою знайти мотивацію. Бажано при цьому, щоб у домі частіше лунала музика. Інакше після закінчення музичної школи дитина не сяде за інструмент.
 
Відзначимо, що аналогічні дослідження проводила австрійська приватна організація Lernquadrat, що розробляє інноваційні освітні програми. І дійсно, навчанню дітей сприяє музика. Причому не класична, а поп-музика.

Під час експериментів група школярів повинна була виконати ряд тестів на уважність і запам'ятовування інформації, при цьому звучала різноманітна музика.
 
У  результаті  співробітники  організації встановили, що, всупереч усталеному переконанню, класична музика ніяк не сприяє навчанню, тоді як пісні сучасних поп-виконавців явно покращують концентрацію уваги у дітей.

 

 

 

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...