• Експерти: Електронні сигарети не менш небезпечні за звичайні

  • Середа, 29 липня 2009 року

Безпеку запатентованих в Гонконзі в 2003 році електронних сигарет без нікотину та їдкого диму, котрі, як передбачалося, вбережуть багатьох завзятих курців, поставлено під сумнів. Експерти з FDA з'ясували, що вірогідність захворіти на рак від паління таких сигарет не лише не знижується, але навіть зростає.

Це показали тести 19 видів електронних сигарет, проведені Управлінням з контролю якості продуктів і ліків США (FDA). За результатами тестів американців закликали утриматися від вживання новинки, повідомляє медичний портал WEBMD. На думку фахівців організації, використання цих пристроїв не є безпечною альтернативою палінню.
 
Так, у процесі тестування з'ясувалася наявність в одному з картриджів токсичної речовини, зазвичай використовуваної як антифриз (діетиленгліколь). А під час вживання електронні сигарети виділяли нітрозаміни, що мають канцерогенні властивості, та інші шкідливі для людини домішки.
 
Крім того, з'ясувалося: кількість нікотину, що надходить у кров курця, який використовує «електроніку», погано піддається контролю, і його зовсім не менше, ніж у звичайній сигареті, тому і звикання до нього, ще й приправленого тютюновим ароматизатором, відбувається швидше.
 
Є ще один неприємний момент: у рідині для електронних сигарет виявлений, зокрема, нітросамін, речовина, здатна викликати у людей рак. А оскільки електронні сигарети не підпадають під федеральні закони, купити їх може практично будь-хто, включаючи школярів. Цей факт викликає в США серйозне занепокоєння властей.
 
За словами експертів, контроль якості при виробництві електронних сигарет не відповідає усталеним нормам. «Крім всього, на даних продуктах немає попереджень про загрозу здоров'ю, на відміну від схвалених FDA сигаретозамінників», - підкреслюється в тексті заяви відомства.
 
У той же час юрисдикція FDA офіційно не поширюється на електронні сигарети. На даний час виробники цих продуктів відстоюють у суді свою непідзвітність наглядовим органам.
 
Нагадаємо, електронні сигарети розроблені для заміни звичайних сигарет і сигар. В основі конструкції електронних сигарет полягає ультразвуковий розпилювач нікотинової рідини з додаванням ароматизатора тютюну. Другий тип - електронні сигарети на основі генератора холодної пари.

Пара генерується з ароматизованої рідини з вмістом нікотину або без вмісту нікотину. За твердженнями виробників, електронна сигарета дозволяє контролювати як фізичну (картриджі з різним вмістом нікотину), так і психологічну (відтворення ритуалу паління) залежність.

Розрізняють 4 види картриджів за вмістом нікотину: міцний, середній, легкий, безнікотиновий. Один картридж замінює приблизно одну пачку сигарет. Швидкість використання сигарет залежить від їх моделі та ємності самого картриджа і може значно відхилятися в той або інший бік.

На сьогоднішній момент існує безліч всіляких ароматів для електронних сигарет. Наприклад: м'ята, вишня, яблуко, лимон, ваніль, кава та ін.

 

 

 

 

 

Підписатися:

Коментарі