• Вчені наблизилися до відкриття ліків від кольок у немовлят

  • Понеділок, 3 серпня 2009 року

Недавній звіт про дослідження співробітників Центру наук про здоров'я Техаського Університету (University of Texas Health Science Centre), що вийшов друком в Journal of Pediatrics, дозволяє сподіватися, що розробка ефективних методів лікування кишкових кольок у немовлят не за горами.

Як відомо, в перші три місяці життя кишкові кольки спостерігаються більш ніж у 70 % немовлят. Кольки – це такий раптовий напад різких переймоподібних болів у животі.
 
Маля плаче, підтягує ніжки до живота і перебирає ними. Може здатися, що дитя хоче смоктати, але від грудей воно відмовляється, і його буває важко заспокоїти.
 
Тим часом, завдяки дослідженням американських учених з Техаського Університету можна сподіватися на подолання цієї проблеми.
 
Експерти вивчали особливості мікрофлори кишківника у тих дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні та виявили підвищений вміст бактерій клебсіелл в мікрофлорі кишківника у дітей, страждаючих від кольок, пише portal-woman.
 
У нещодавно опублікованому звіті один з учасників дослідження, професор Марк Роудс (Marc Rhoads), передбачає: виявлені бактерії можуть запускати імунні реакції в кишківнику, призводячи до розвитку таких запальних захворювань, як хвороба Крону або неспецифічний виразковий коліт.
 
Доктор Роудс додав, що для розробки ефективних методів лікування кольок за допомогою нормалізації мікрофлори кишківника необхідні подальші дослідження.
 
Але вже зараз ясно, що причина виникнення кольок – функціональна незрілість нервово-м'язового апарату і ферментативної системи кишківника, а також схильність до підвищеного газоутворення, внаслідок чого кишка роздувається і виникає м'язовий спазм.
 
Слід зазначити, що думка експертів з цього питання надто неоднозначна. Так, вважається, що в першу чергу необхідно звернути увагу на психоемоційний стан матері та навколишніх родичів.
 
Тому, на думку фахівців,  це -  реакція дитини на несприятливе психоемоційне середовище в сім'ї. Таким чином, психологічний клімат, оточуючий дитя в сім'ї , має бути м'яким.
 
Ось декілька рекомендацій для максимально оптимального догляду за дитиною:
 
– дитя повинно смоктати не менше 30 хвилин, оскільки прикладання до грудей менш ніж на 15–20 хвилин призводить до того, що дитя отримує більше «переднього молока», надмірно насиченого вуглеводами, які можуть сприяти збільшенню газоутворення;

– при штучному вигодовуванні рекомендуються суміші, що містять у якості жирового компоненту коротколанцюгові тригліцериди; доцільне використання спеціальних лікувальних сумішей-згущувачів, що сприяють полегшенню спорожнення кишківника;
 
– у деяких ситуаціях має сенс використовувати суміші зі включенням олігосахарів або низьколактозні суміші, при виражених кольках можна використовувати суміші з частково гідролізованим білком. Годування проводиться на вимогу маляти, інтервали між годуваннями дещо скорочуються;

– після годування необхідно потримати дитя в похилому положенні (під кутом 45°, животом вниз) протягом 10–15 хв., для відходження повітря, яке заковтується під час годування;
 
– якщо дитя знаходиться на грудному вигодовуванні, необхідно провести корекцію харчування матері. З раціону такої жінки потрібно виключити продукти, що призводять до підвищеного газоутворення в кишківнику (такі, як огірки, майонез, виноград, боби, кукурудза, квашена капуста, свіжий дріжджовий хліб, квас);

– можна рекомендувати обмежити у раціоні жирні продукти та екстрактні речовини (бульйони, приправи). Але в той же час мати, безумовно, повинна харчуватися повноцінно.
 
Нагадаємо, лікарі раніше повідомляли, що у переважній більшості випадків ці кольки — не патологія (захворювання), а пристосування шлунково–кишкового тракту (ЖКТ) маляти до нових умов (адже до цього, протягом 9 місяців ЖКТ маляти не «працював», а перші 2—3 тижні знаходився під благодійним впливом материнських гормонів), повідомляє Росбалт.
 
Зазвичай в перші два тижні життя маля отримує виключно грудне материнське молоко. Об'єми його невеликі, тому переварювання відбувається досить легко. До третього тижня життя об'єми необхідного для маляти молока зростають, а у багатьох мам, у зв'язку з неправильним прикладанням до грудей або недостатнім часом знаходження у грудей, молоко «убуває», і маля отримує більше «переднього молока», яке надмірно насичене  вуглеводами, що  можуть сприяти збільшенню газоутворення.
 
Термін колька походить від грецького «колікос», що означає «біль в товстій кишці». Кольки — нападоподібні болі в животі, що супроводжуються вираженим занепокоєнням дитини. Причини виникнення кольок різноманітні: це і функціональна незрілість нервово–м'язового апарату і ферментативної системи кишечника, і схильність до підвищеного газоутворення, внаслідок чого посилюється тиск на стінку кишки і виникає м'язовий спазм, як відзначали раніше педіатри.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...