• За двадцять років українців стане менше на 17 мільйонів

  • П'ятниця, 19 червня 2009 року
ВООЗ називає причиною "вимирання" українського населення є катастрофічний стан медичної галузі.
 
До 2030 року в Україні може лишитися 30 мільйонів осіб, якщо медична галузь лишатиметься на такому “катастрофічному рівні”.

Про це повідомила народний депутат України, голова Комітету Верховної ради з питань охорони здоров`я Тетяна Бахтеєва, посилаючись на прогнози ВООЗ.

За її словами, середня тривалість життя українців на 15 років менша, ніж в Європі.

“З 1997 року ми не можемо перемогти епідемію туберкульозу, а за кількістю хворих на хіміорезистентний туберкульоз, який не піддається лікуванню, наша країна перебуває на першому місці”, - розповіла Бахтеєва.

Крім того, сьогодні більше мільйона людей стоять на обліку з приводу онкологічних хвороб, близько ста тисяч онкохворих щороку помирають. Водночас 70% усього медичного обладнання зношено.

Для виправлення ситуації фінансування медичної галузі має бути не менше 5% від ВВП.

“Всесвітня організація охорони здоров’я дає чіткі критерії щодо фінансування медицини – воно має бути не менше 5% від ВВП. Якщо відсоток нижчий, вважають, що цієї галузі в країні немає. Українська медицина сьогодні фінансується лише на 2,7% від ВВП, з яких 85% іде на заробітну плату медичним працівникам”, – сказала Бахтеєва.

Вона також звернула увагу на недостатнє фінансування державних національних програм.

“В Україні прийнято 25 національних програм, з яких працюють лише 7, а фінансуються вони лише на 30-40%. Якби вони усі працювали, ми б не говорили сьогодні про негативну демографічну ситуацію, про високий рівень смертності та високі показники захворюваності українських підлітків - до 15 років наші дівчата і юнаки мають по 3-4 хронічні хвороби”, – повідомила голова комітету ВР.

Вона вважає, що відповідальність за негативні тенденції в українській медицині лежить на Міністерстві охорони здоров’я, воно ж “не докладає жодних зусиль” для вирішення ситуації.

“Міністра охорони здоров’я не буває на засіданнях Комітету ВР з питань охорони здоров’я, натомість присилаються начальники департаментів МОЗ, які працюють лише кілька місяців, а раніше курували фінансування сільського господарства”, – відзначає Бахтеєва.

Вже зараз експерти зазначають, що тривалість життя українців є дуже низькою. Так, станом на 1 січня 2009 року середній вік українця становив 40,1 року, зокрема чоловіків - 37,3 року, жінок - 42,5 року. Середній вік жителів столиці України - 38,6 року (чоловіків - 36,5 року, жінок - 40,4 року).

Також повідомляється, що середній вік міського жителя - 39,7 року (чоловіків - 37,2 року, жінок - 41,9 року), жителів сільської місцевості - 40,8 року (чоловіків - 37,6 року, жінок - 43,6 року).
 
Джерело: TCH.ua
Підписатися:

Коментарі