• Учені рекомендують їсти рибу під час вагітності

  • Неділя, 7 вересня 2008 року
Багато хто з вас відмітить, що інформація та поради на тему харчування можуть інколи бути вельми суперечливими і тому дуже заплутаними. Я зазвичай згадую про це на початку будь-якої розмови під час прийому.

Один із прикладів, який я часто цитую: частенько рекомендується їсти нежирну їжу з високим вмістом вуглецю, хоча, з іншого боку, деякі наводять аргументи на користь дієти з порівняно низьким вмістом вуглецю (і, можливо, з досить високим вмістом жиру). Інший мій улюблений приклад - жінкам рекомендують вживати під час вагітності риб'ячий жир, що нібито добре для розвитку мозку плоду. З іншого боку, жінок застерігають проти вживання риби під час вагітності, оскільки вона може бути забруднена ртуттю, а ртуть отруйна для мозку.

Учені з Гарвардської медичної школи і Гарвардської школи охорони здоров'я недавно опублікували результати дослідження, яке встановило зв'язок між вживанням риби і вмістом ртуті під час вагітності і діяльністю мозку дітей, що народилися в результаті цієї вагітності*.

Під час дослідження вчені оцінили наслідки вживання риби 341 жінкою в другий триместр (середина трьох місяців) вагітності. Вони також зміряли рівень ртуті в крові цих жінок. Діти, народжені цими жінками, були обстежені у віці трьох років із перевіркою словникового запасу і візуальних рухових здібностей.

І ось що вони встановили:

Вживання риби більше двох разів на тиждень покращує візуальні рухові здібності. Вищий рівень ртуті призводить до гірших результатів як в обсязі словникового запасу, так і в «візуальних рухових здібностях».

Іншими словами, дослідження встановило, що розвитку мозку плоду можна допомогти вживанням риби, але для отримання кращих результатів жінки повинні уникати їсти рибу, забруднену ртуттю. Озброївшись цією інформацією, жінки, на мою думку, зможуть вирішити, чи варто їм їсти рибу під час вагітності, і якщо так, то яка риба матиме краще співвідношення ризику і користі.

*Oken E, et al. Maternal fish intake during pregnancy, blood mercury levels, and child cognition at 3 years in а U.S. cohort. American Journal of Epidemiology 2008 167(10): 1171-1181

Доктор Джон Брайффа - практикуючий лікар з Лондону і автор статей на тему харчування і природної медицини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...