• Вітамін K - необхідна поживна речовина

  • Субота, 2 серпня 2008 року

Вітамін K є, ймовірно, відомий за його роль в згортанні крові. Проте у нього є багато інших функцій.

Дослідження показали, що вітамін K грає важливу роль так само у здоров'ї кісток, артерій та в зміцненні імунної системи.

Вітамін K міститься в різних продуктах. В людському організмі є метод рециркуляції вітаміну K, кишкові бактерії також синтезують вітамін K2 (менахінон). Тому в медичному співтоваристві поширена думка, що людям практично не потрібно думати про споживання вітаміну K.

Проте брак вітаміну K в організмі пов'язують з підвищеним ризиком переломів кісток тазостегнового суглоба і остеопорозом.

Інші дослідження показали, що брак вітаміну K пов'язаний із звапнінням артерій.

Додаткові дослідження, проведені в цій галузі, показали, що у пацієнтів з певними формами раку покращав стан після споживання більшої, ніж зазвичай, дози вітаміну K.

Найбагатше джерело вітаміну K (вітамін K1, також відомий як філохінон) міститься в рослинах. У листових зелених овочах, таких як капуста калі, бурякове бадилля, міститься дуже багато вітаміну K1. Він також є у великих кількостях в таких продуктах, як брокколі, брюссельська капуста, шпинат і качанова капуста.

Якщо вищезазначені продукти Ви споживаєте в достатній кількості, тоді будьте певні - вітаміну К вистачає вашому організму.

Оскільки вітамін K - жиророзчинний вітамін, корисно споживати жир разом з їжею з високим вмістом вітаміну K.

Антикоагулянти, такі як варфарін, перешкоджають метаболізму вітаміну K. Якщо пацієнт приймає антикоагулянти, перш ніж вживати продукти, багаті вітаміном K, потрібно звернутися за порадою до лікаря. Проте було б мудро пам'ятати те, що говорили нам в дитинстві: «Треба їсти свої овочі!»

Франклін Маккой. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...