ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Характер впливає на здатність справлятися із стресом

Велика Епоха

Виявляється, що в активних женщин-екстравертов менше шансів отримати запальні процеси в організмі.
Виявляється, що в активних женщин-екстравертов менше шансів отримати запальні процеси в організмі.
Останнім часом зв'язок між душею і тілом почав цікавити медиків все частіше. Одне з досліджень, результати якого були опубліковані 17 червня 2009 р., було проведено вченими в університеті в Рочестері, США. Дослідження перевірило зв'язок між активністю і товариськістю літніх жінок, і здатністю їх тіл чинити опір стресу.

По психологічній моделі, званій "п'ять основних якостей", здатність людини бути товариською, відкритою і легко йти на контакт є однією з щонайбільш впливовішою на особу якістю. Що таке здатність бути відкритим? Відомий психіатр Карл Юнг дав визначення товариським людям, як сфокусованим на навколишньому світі і одержуючим радість від активності і спілкування з іншими людьми.

Відомо, що у момент стресу людський мозок виділяє білок, званий "інтерлокен-6" (Il-6), який провокує запальні процеси в організмі.

Для перевірки відвертості характеру людини існує декілька стандартних тестів, частина яких побудована на моделі "п'яти основних якостей". Паралельно цим тестам, було перевірено кількість білка Il-6 у жінок, що беруть участь в цьому експерименті. Таким чином, був виявлений взаємозв'язок між цими компонентами. Дослідження показало, що у відкритих жінок, особливо в тих, хто живе активним життям, рівень білка що викликає запалення знижений, значить, у них менше шансів захворіти.

Доктор Бенджамин Чепмен, один з провідних дослідників в групі, оголосив, що наступним кроком в дослідженні буде вивчення залежність одного з компонентів від іншого. Так або інакше, це дослідження є одним з багатьох, підтверджуючих, що зв'язок між душею і тілом є не просто ідеологічним поняттям, а активно впливає на біохімічні процеси в тілі.


Версія на івриті