• Здоров'я та колір

  • Середа, 27 лютого 2008 року
Для робочого кабінету, спальні, їдальні підходять свої певні кольори. Для стимуляції активної діяльності ми виберемо саме такий колір, а не інший. Так само певні кольори рекомендуються або, навпаки, не підходять людині, яка перебуває в депресії, страждає від туги або на сердечні захворювання.

У всі часи люди припускали, що колір певним чином упливає на їхнє здоров'я. Друїди, шамани, жерці інків і єгиптяни застосовували їх при лікуванні деяких захворювань. Китайська традиційна медицина, аюрведа, шумерська, іудейська й есейська медицина використовувала їх повсякдень. У наш час кольоротерапія - один із видів альтернативної медицини, що ґрунтується на використанні конкретного кольору, оскільки кольори все-таки впливають на наше самопочуття, настрій і здоров'я.

За таким підходом, червоний колір підвищує активність, тому корисний для флегматичних людей. Фіолетовий, навпаки, підсилює інтровертність, тому він не рекомендований замкнутим людям. Далі, керуючись цією теорією, людям, які страждають на депресії, необхідний рожевий - він зробить їх активнішими й радіснішими. Блакитний заспокоює, він сприятливий для збудливих осіб. І, нарешті, зелений заспокоює нервових і стривожених людей.

Оранжевий, на думку психологів, наповнює енергією і збільшує апетит, сприяє засвоєнню кальцію і корисний для відновлення здоров'я. Жовтий колір стимулює нервову систему і систему травлення, а також сприяє розвиткові логічного мислення. Зелений - наповнює тіло гармонією.

Виходячи з вищесказаного, сердечникам слід уникати червоного, оскільки він порушує нервову систему, підвищуючи кров'яний тиск. Дуже велика кількість червоного створює відчуття неспокою та утруднення в грудях, він може спустошити людину, яка вже втомлена. Невелика кількість червоного кольору в предметі мистецтва, спектаклі або фільмі активізує, але надлишок яскраво-червоного створює перешкоди для зору і може спровокувати запаморочення й біль у голові.

Згідно з даними іншого дослідження, у людини в кімнаті жовтого кольору зберігається нормальний пульс. У блакитній кімнаті він сповільнюється, а в червоній - збільшується.

Можливо, вся справа в сприйнятті на рівні підсвідомості, де червоний асоціюється з кров'ю, несвідомо викликаючи роздратування, зелений - нагадує про свіжість лісів, жовтий - світло сонця, блакитний - утихомирення ранішньої зорі та ясного неба?

Найбільш чутливих людей колір здатний укинути у відчаї або додати сили до життя. Кольори, будучи часткою нашого навколишнього середовища, впливають на нас протягом усього нашого життя.

Є така історія: «У місті був міст чорного кольору, на якому багато людей заподіювали собі смерть. Міська влада вирішила змінити колір моста і перефарбувала його в блакитній. Кількість самогубств значно зменшилася. Влада, переконавшись у позитивному ефекті, перефарбувала його в рожевий колір, і, як кажуть очевидці, самогубства там припинилися взагалі».

В Японії також надають великого значення підбору кольору в одязі, їжі та житлі для підтримки гарного самопочуття. Все більше й більше методик звертають увагу на важливість у підході вибору кольорів для оформлення інтер'єру. Кімнати для відпочинку й кухня в оранжевих тонах стануть динамічнішими. Спальня блакитних відтінків дозволить краще виспатися, заспокоїть біль у голові, допоможе під час спеки або безсоння.

Версія французькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...