• Музика - прародитель медицини

  • Четвер, 20 грудня 2007 року

Приємна музика покращує характер, очищає розум і дає відчуття краси. Але чи здогадувалися ви коли-небудь про те, що спочатку музика була створена як спосіб лікування?Походження музики, можливо, бере початок із часу створення Цанцзе китайських ієрогліфів (2650 р. до н. е.) (Цанцзе - легендарний персонаж стародавнього Китаю). Китайський ієрогліф «藥» [яо], що означає «медицина», отриманий з ієрогліфа «樂» [юе], що означає «музика». Ієрогліф «藥» [яо] складається з двох частин: корінь, що позначає траву або лікарську рослину, і символ музики. На додаток до того, що він має значення «медицина» або «лікування», цей знак може також означати музику, щастя або задоволення. Тому музика - прародитель медицини. Згідно з легендою, Цанцзе створив ієрогліф «樂» [юе], ґрунтуючись на історичній події, коли Хуанді (Жовтий Імператор) переміг Чи Ю (бога-воїна). У стародавньому Китаї на полях битви солдати зазвичай били у військові барабани, щоб набратися хоробрості й переваги над супротивником.

Після сутички між Жовтим Імператором і Чи Ю гримотіння військових барабанів уразило солдатів Чи Ю, примусивши їх знепритомніти. Щоб вилікувати переможених солдатів, милосердний Жовтий Імператор створив металевий предмет у формі дзвоника, який тепер називають музичним інструментом.

Язичок дзвоника був зроблений із бронзи і прив'язаний з обох боків шовковими нитками; металевий інструмент був поміщений у дерев'яний каркас, щоб на ньому можна було грати. Заснована на формі друкарських знаків стародавнього стилю китайської каліграфії середня частина ієрогліфа «樂» [юе] - «白» [бай] - означає «білий» і символізує метал - один із п'яти першоелементів.

У давнину китайці вірили, що все в усесвіту, включаючи тіло людини і навіть звук, складається з п'яти елементів - металу, дерева, води, вогню й землі. Серед цих п'яти елементів метал відповідає білому кольорові. Цанцзе придумав ієрогліф «юе» на основі металевого інструменту, на зразок дзвоника. Для чого був створений металевий інструмент? Він використовувався, щоб викликати духів мертвих або відкликати назад душі солдат Чи Ю. Відповідно до легенди, після битви солдати Чи Ю лежали на землі, оглушені військовими барабанами. Як тільки їхні душі було вилікувано, солдати повернулися до життя.

Тому музика використовувалася для зцілення. Пізніше були знайдені трави, які сприяють загоюванню, внаслідок чого до слова «樂» [юе] був доданий корінь, перетворивши його на «藥» [яо]. Таким чином, первинна мета музики в стародавньому Китаї полягала в зціленні людей від хвороб.

Учені-медики провели дослідження медичних властивостей музики. Перебуваючи у животі матері, дитина здатна реагувати на музику. З п'яти людських відчуттів, здатність людини чути прокидається першою. Немовля в животі матері може чути биття її серця, дихання і голос. Саме тому сучасні батьки дають своїм малюкам внутрішньоутробну освіту, наприклад прослуховування вагітними жінками музики. Клінічна витончена музика, що розслаблює, допомагає понизити напругу, заспокоїти дихання і поліпшити живлення органів.

Один американський учений виявив, що музика складається з резонансних хвиль, які можуть впливати на органи чуття і входити в резонанс із людським тілом. Разом із тим, музика має різноманітні ритми, а рухи нашого тіла мають тенденцію наслідувати ритм музики. В результаті зміна музичних ритмів здатна прискорювати й регулювати наші біоритми. От чому деякі талановиті лікарі ретельно підбирають музику різних ритмів, щоб вилікувати пацієнтів із різними симптомами.

Стародавня музика була розділена на види цин'юе і яюе (витончена музика), які служили для очищення душі та розуму. Вважалося, що гарна музика корисно впливає на людське тіло. От чому стародавня музика завжди мала повільний темп, - щоб заспокоїти людину. Слухаючи музику, людина має досягти душевного спокою замість емоційного хвилювання, яке неначе позбавляє людей розуму. Конфуцій одного разу сказав, що музика має бути витонченою.

Навіть у 1950-х роках люди, що любили музику, частіше мали легший характер. Але тепер усе змінилося. У сучасній музиці є щось, що пробуджує демонічну природу. Деякі люди скажено крутять тілом під музику, стаючи на вигляд божевільними, або навіть непритомніють від збудження. Демонічна музика може навіть примусити людей проявляти тривогу, впадати в депресію або втрачати самовладання, що насправді завдає великої шкоди здоров'ю і не дає ніякого цілющого ефекту.

Музика, що лунає останні кілька років у концерті, присвяченому «Китайському Новому рокові», - яскрава, чиста, витончена і мелодійна, із певним класичним ухилом. Слухачі кажуть, що вона бентежить серця, - можливо, тому, що вона породжує добрі думки і пошану до нашого вищого «я».

Багато виконавців, задіяних у цьому концерті, стверджують, що їхні заняття - це дійсно процес вдосконалення серця та розуму. Було почуто навіть такі позитивні відгуки глядачів: "Після того, як я подивився ваше виконання, моя хвороба зникла". Можливо, частину цього дива можна віднести до дії музики.

Му Цзе. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...