• На британському телебаченні заборонили рекламу яєць

  • Понеділок, 27 серпня 2007 року

Минулого тижня, слухаючи радіо, я довідався, що Британському яєчному інформаційному сервісу було заборонено проводити рекламну компанію по телебаченню «З'їж яйце і йди на роботу», щоб відзначити 50-у річницю британської яєчної марки «Британський лев». Як виявилося, Васс-Центр, що стежить за якістю реклам, виніс рішення про зупинку рекламної компанії за участю коміка Тоні Хенкок на підставі того, що щоденне споживання яєць іде проти політики заохочення людей до споживання різноманітної їжі.

А реклама, що пропонує людям ранками їсти найчастіше менш поживні, порушуючі функції крові й інсуліну, звичайно з додаванням цукру й солі, мюслі й пластівці - уважається гарною? І чи дійсно яйця так шкідливі для здоров'я? Хоча яйця й фігурували в істерії небезпеки харчування жирними продуктами, із чим більшість із нас знайомо, насправді насичені жири й колестерол, як виявляється, зовсім не впливають на здоров'я, про що докладно описується в моїй книзі «Правда про твоє харчування».

Крім того, самий рясний вид жиру, знайдений у яйцях, у реальності є мононенасиченим видом жиру, що зменшує ризик серцевих захворювань. Яйця також є гарним джерелом протеїну, живильного елемента, що задовольняє апетит більшою мірою, ніж вуглеводи й жири. Яйця також досить багаті вітаміном В12, що особливо корисно для вегетаріанців, у яких менше можливостей одержати достатню кількість цього важливого елемента у своїй дієті. У науковій літературі вивчається зв'язок між уживанням яєць і серцевих захворювань. Подібні дослідження носять епідемічний характер, і хоча вони можуть показати зв'язок між двома факторами, вони не можуть бути використані як доказ, що одне впливає на інше. Цей зв'язок може проявлятися завдяки іншим, прихованим причинам, які не були прийняті до уваги.

Причиною, з якої я підкреслюю цей факт, є те, що дослідження, що з'єднують харчування яйцями з підвищеним ризиком серцевих захворювань, звичайно не беруть до уваги приховані причини. Коли вони зіставляються, факти показують, що споживання одного яйця в день не пов'язане зі збільшенням ризику серцевих захворювань у чоловіків і жінок, що не страждають діабетом. Приймаючи вищезгадане до уваги, чи дійсно реклама, що призиває «З'їсти яйце і йти на роботу» є поганою? Ця стара реклама може бути заборонена на екрані телевізора, але вона доступна для всіх в Інтернеті за адресою: gotoworkonanegg.co.uk/watch_the_egg_adverts.html.

Д-р Джон Бріффа - лондонський лікар, автор робіт на тему здоров'я з особливим інтересом в області харчування й природної медицини.

Версія англійскою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...