• Докторська ковбаса потребує лікування?

  • Середа, 16 травня 2007 року
„Докторська” ковбаса - продукт, що, за умов якісного його виробництва, поєднує в собі як відмінні смакові властивості, так і забезпечує організм всіма необхідними поживними речовинами. 
До речі, нещодавно цей делікатес відсвяткував свій 71 день народження. Адже саме 29 квітня1936 року Анастас Мікоян документально закріпив асортимент продукції, що виробляється на Мікоянівському м"ясокомбінаті, до якого й належала улюблена всіма „Докторська” ковбаска. 
Чому така назва? Вважається, що такий вид ковбаси містить всі вітаміни та мінерали, необхідні для здорового та повноцінного життя. Насправді, тепер до назви „докторська” все частіше додають „нова”, „класика”, „супер”, „плюс”, „преміум”, „смачна”. Як стверджують спеціалісти, це пов’язано з тим, що продукт не відповідає ГОСТ 23670-79, за яким передбачена тільки назва „докторська”, і приготована вона має бути зі свинини жилованої напів жирної 70%, яловичини жилованої вищого гатунку 25%, яєць курячих або меланжа та молока коров"єго сухого. Звісно, не обійтись й без стабілізаторів, фарбників, ароматизаторів, підсилювачів смаку та ін. 
Вибір марок ковбас зараз надзвичайно великий. Але, зазвичай, при виборі "докторської”, окрім цінового чинника, споживач обмежується суто зовнішніми показниками. До видимих недоліків ковбас можна віднести тріснуту оболонку та її „зморщеність”. Зеленуватий колір – ознака використання недоброякісного м'яса. Додаткове підтвердження цьому – сторонній смак. Використання свіжого м'яса, але з підвищеним вмістом жиру, призведе до утворення бульйону під оболонкою. Але це ще далеко не все… 
Та насправді придбати якісний продукт допоможе нещодавно проведене тестування Науково-дослідницького центру незалежних споживацьких експертиз „ТЕСТ” . Головною умовою відбору для участі в конкурсі була наявність в назві ковбаси слова „Докторська”. Бралась тільки продукція вітчизняного виробника. Оцінювались як зовнішні показники, упаковка, колір продукту, так і склад продукту. Звісно, не оминули й смакові достоїнства. 
Дуже цікавими виявились результати на перевірку наявності в ковбасі крахмалу. З 10 вибраних марок позначили крахмал у складі ковбаси тільки „Євро продукт”. Але при лабораторних дослідженнях крохмал було визначено у 9 з 10 ковбас. „Чесними” виявились тільки „Алан” – крахмал не заявлений та не виявлений, та „Европродукт” – крахмал заявлений та виявлений. Найбільший вміст крохмалу виявився у ковбас „Фоміч” – 6%, „Русанко” – 5%, „Євро продукт” – 3.9%. 
Щє одним недоліком в маркуванні була наявність у складі ковбаси незаявлених продуктів. Так, в ковбасі „Ювілейна” та „Колос” була знайдена незаявлена на етикетці курятина. А у ковбасі „Поліс” взагалі знайшли бактерії групи кишечної палички. 
За зовнішнім виглядом (в нарізаному стані, щоб уникнути впливу відомих марок) справили найбільше враження ковбаси „Алан”, „Русанко”, „Тульчин” та „Євро продукт”. Найменше сподобалась ковбаса „Індекс” та „Ювілейна”. Відмінним запахом могла вихвалитись тільки ковбаса „Тульчин”. 
Загалом оцінкою „відмінно” були відзначені ковбаси „Алан”, „Русанко”, „Тульчин”; „добре” відвоювала „Ятрань”; „задовільно” отримали „Єворопродукт”, „Колос”, „Фомич”; погано” - „Індекс”, „Поліс”, „Ювілейна”.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...