• Що робити з епідемією дитячого ожиріння?

  • Неділя, 29 квітня 2007 року

Після введення в школах програми «Фрукти - школярам», їх ставлення до їжі і фізичний стан значно покращали, говорять вчителі.

П'ятдесят сім шкіл для дітей з проблемами в районі Окленда включено в цю програму, разом з 270 школами в національному масштабі.

Ця програма є частиною 76 млн. доларової урядової програми "Здорове харчування -  Здорова поведінка" (HEHA), націленої на зниження росту ожиріння у дітей в Новій Зеландії. Всі учні в 268 школах для дітей з проблемами по всій Новій Зеландії отримують по фрукту нав день. Дітям також розповідають про важливість здорової їжі і виконання вправ.

Міністр охорони здоров'я Піт Ходжсон сказав, що початкові оцінки програми показують, що ставлення учнів до здорової їжі та фізичної діяльності стає позитивнішим. "Ніяка стратегія повністю не змінить зростання епідемії ожиріння і бездіяльності серед нас, і ніяке агентство не матиме всіх відповідей, але такі програми - це перший крок на шляху до успіху", - заявив Ходжсон.

Заступник генерального директора Міністерства охорони здоров'я Дон Метісон сказала, що звіт про «Фрукти в Школах» повинен бути випущений в квітні, але перші повідомлення показують, що програма має значні позитивні результати. Вона відзначила, що увага до надмірної ваги і проблем ожиріння новозеландців вимагає глибоких соціальних змін.

"Жодна інша західна країна не вирішила цієї проблеми, але програма HEHA є позитивним кроком в правильному напрямі, - сказала доктор Метісон. - Також слід ретельно зважувати результати як наших так і світових програм у цьому напрямі, щоб переконатися, що ми на правильному шляху". Програма «Фрукти школярам» вперше була введена в школі Тамакі в Панмурі близько року тому. В даний час школа пропонує своїм школярам здорове харчування і фізичні вправи. Серед інших заходів з поліпшення фізичного стану дітей - повна заборона на продаж газованих напоїв.

Координатор програми в школі Тамакі Крістін Пауел говорить, що 99 % школярів - це діти народу Маорі або жителів тихоокеанських островів: "У нас багато повних дітей, але вони радо приєдналися до нашої програми, у них зросла впевненість". Вона помітила минулого року великі зміни у ставленні дітей до проблеми харчування.

"У нас, безумовно, стало менше дітей, які страждають на ожиріння, - говорить Крістін. - У них (дітей) з'явилося інше ставлення до їжі та здоров'я. Ми вважаємо це успіхом". Школа планувала враховувати думку вчителів, дітей і співтовариства про цю програму, щоб налагодити зворотний зв'язок. Вона сказала, що, хоча ситуація набагато змінилася, на це пішов цілий рік. «Фактично, діти дізналися назви фруктів, які вони ніколи не їли раніше», - додала пані Пауел.

Керівник асоціації початкової школи в Пойнт Інгленд Делвін Джерман сказала, що з того часу, як почалася ця програма, діти стали приносити кращу їжу до школи. «Але є діти, які все ще не приносять свої обіди», - говорить вона, відзначивши, що часто діти просто забували свої обіди вдома, але іноді батьки не могли собі дозволити обіди для дітей. Пані Джерман сказала, що програма стала додатком до того, що школа прищеплювала дітям протягом багатьох років.

Школа св. Пія X в Глен Ін ввела минулого року цю програму терміном на чотири роки.

Директор школи Джина Бернад сказала, що більшість дітей в школі їдять здорову їжу, і деякі навіть з нетерпінням чекають фруктів. "Деякі діти приходять до школи без сніданку, тому фрукти допомагали їм дочекатися обіду, - говорить вона. - Деякі діти приносять із собою здорові обіди, але деяким просто дають пачку печива".

Пані Бернад відзначила, що тепер у дітей більше енергії, особливо в класах, де дають фрукти вдень. Вона також сподівається, що завдяки програмі, менше дітей хворітимуть у зимовий період.

Дієтлікар і старший викладач фізкультури та відпочинку при AUT Карен Зінн сказала в прес-релізі, що немає ніяких причин для дитячого ожиріння. "Життєво важливо навчити дітей в найранішому віці здоровому харчуванню. Дітей необхідно вчити, щоб вони могли самі вирішувати, що треба і що не треба їсти", -  підкреслила вона.

У жовтні 2006 року шкільна фруктова програма була поширена на наступні 154 початкових школи. Це більш ніж подвоїло кількість початкових шкіл, що брали участь у програмі: до 268 шкіл і 57000 учнів.

Факти

У 2002 році, згідно з Національним оглядом дитячого харчування, один із трьох новозеландських школярів мав надмірну вагу або страждав від ожиріння.

Серцево-судинні хвороби в Новій Зеландії складають приблизно 40 відсотків від всіх смертних випадків. Згідно з Національним фондом кардіології, маорі й тихоокеанські острів'яни найбільше схильні до ризику.

Приблизно у 110 000 новозеландців діабет другого типу. Ця цифра різко зростає із зростанням ожиріння у всіх вікових групах.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...