• Небезпеки застосування аспірину

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 5 квітня 2007 року

Якось подруга згадала, що хтось із її знайомих почав щодня вживати аспірин для запобігання серцевому захворюванню. Я випалила: "Ви знаєте, аспірин може викликати сліпоту".

Потрібно бути обережним і не лякати людей; крім того, тоді я уяви не мала, де я про це прочитала. Збентежена тим, що рослинні олії також сприяють дегенерації сітківки, я вирішила дізнатися в Інтернеті, чи не розпускаю  плітки.

 

Таким чином з'ясувалося, що 23 мільйони чоловік щодня вживають аспірин. Середня кількість аспірину на кожного чоловіка, жінку та дитину в Сполучених Штатах складає 200 пігулок щорічно, що дорівнює 20 000 тон аспірину, частина якого, цілком імовірно, проникає в підземні води.

Аспірин зроблений з хімічної сполуки ацетилсаліцилату, який запобігає злипанню тромбоцитів, таким чином запобігаючи утворенню тромбів у деяких людей. Результати досліджень 1970-х і 1980-х років не підтвердили, що аспірин може запобігати серцевим нападам.

При вивченні вживання Буфферіну - аспірину з кальцієм і магнієм, доданими для зменшення кислотності аспірину, було виявлено зменшення кількості серцевих нападів на 40 відсотків. У зв'язку з цим, лікарі почали пропагувати аспірин, не надавши значення впливу магнію.

Магній необхідний для нормального серцевого ритму, м'язового тонусу, розширення кровоносних судин і запобігання злипанню тромбоцитів.

Не дивлячись на те, що вплив регулярного застосування аспірину на наш тонкий баланс ферментів та інших фізіологічних чинників можна порівняти із загальновідомим результатом поведінки слона в посудній лавці, ніщо так не лякає, як сліпота.

Здатність аспірину зменшувати згортання крові привела до того, що крововиливи в сітківку ока стали частішими у тих, хто застосовує його регулярно. Згідно The New England Journal of Medicine, 1988, 17: 1126-1127, дослідники виявили, що 109 пацієнтів з дистрофією жовтої плями (сітківки) регулярно вживали аспірин.

Вікова дистрофія жовтої плями (сітківки) спостерігалася раніше у людей після 60 років, але тепер виявляється і у більш молодих, тридцятирічних. Центр сітківки не має багатого кровопостачання і, головним чином, складається з нервів, які відповідають за гостроту зору. У цих небагатьох судинах можуть утворитися краплі жиру, що перешкоджають подачі кисню, або кровоносні судини можуть викликати рубцювання тканини в цій ділянці.

Аспірин може також збільшити ризик виникнення катаракти, хоча існує безліч інших причин її виникнення, таких, як куріння, використання стероїдів і антигістаміну при алергії, або просто цукру, типу d-глюкози, які часто знаходять в очах діабетиків. Учені виявили, що використання аспірину протягом десяти і більше років приводить до збільшення ризику розвитку катаракти на 44 %, особливо у тих, хто молодше 65 років.

Аспірин може викликати непередбачувані наслідки у 20-40 % населення. Доктор Майкл Буканан, патологоанатом з університету Макмастер в Онтаріо, вивчив час згортання крові 86 пацієнтів, що вживають аспірин. У сорока відсотків із них спостерігався менший час згортання.

Доктор Карл-Хайнц Гротемейер з Німеччини спостерігав за 180 потерпілими від інсультів протягом двох років, даючи їм аспірин. На перших порах аспірин сприяв зменшенню формування тромбоцитів у всіх пацієнтів. Проте, після 12 годин, у 60 пацієнтів згортання збільшилося. Аспірин продовжили давати всім. З тих 60 чоловік, 24 померло від серцево-судинних нападів, тоді як з інших 120 померло тільки 5 чоловік.

Аспірин не є єдиним виходом із становища. Є багато добавок і дієт, які підтримують згортання крові в нормі, зберігаючи при цьому здоровий зір.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...