• Українським чоловікам загрожує небезпека?

  • Субота, 27 січня 2007 року

Такого висновку дійшли експерти після проведення досліджень стану здоров'я сильної частини людства в Україні.

- Останнім часом стан здоров'я чоловіків становить досить тривожну ситуацію. Якщо уряд не почне це виправляти, то країні загрожує гендерний дисбаланс, - про це заявив Борис Ворник, представник Фонду Народонаселення Організації Об'єднаних Націй в Україні (ФНООН), заслужений лікар України. За його словами, чоловіки в Україні живуть у середньому 62 роки, що на 13-15 років менше від жінок. Це пов'язане з тим, що практично у всіх групах ризику переважають чоловіки: ВІЛ-інфіковані; ті, хто вживає наркотики, алкоголь; загиблі в наслідок нещасних випадків та ін. Особливу небезпеку для здоров'я чоловіків становить туберкульоз, смертність від якого зросла в 17 разів за останні 10 років.

Також, за даними ФНООН, з-поміж чоловічого населення України 12 мільйонів - активні курці. Спортом займається лише кожен десятий. Третина з них - неодружені. Приблизно третина не може залишити по собі нащадків. Майже кожен п'ятий хворів на недугу, що передається статевим шляхом. Саме чоловіки становлять 80% самогубців і переважну більшість тих, хто переніс інфаркт чи інсульт. Щороку 80 тисяч із них ідуть із життя у працездатному та репродуктивному віці.

За словами Елли Лібанової, заступника директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, основною причиною демографічної кризи в Україні перш за все є надзвичайно висока смертність чоловіків, адже 38 % із них не доживають навіть до пенсійного віку. Великий показник смертності зумовлений передусім нещасними випадками, травмуваннями, отруєннями тощо. Експерт вважає, що проблема поліпшення здоров'я чоловіків є передусім проблемою національної безпеки.

На думку пані Лібанової, задля покращення чоловічого здоров'я необхідно докласти неабияких зусиль перш за все державі та суспільству. Так першою чергою треба заборонити використання алкоголю на робочому місті, паління в громадських місцях та дотримуватись чіткого дотримання правил охорони праці. Вона також наголосила на необхідності пропаганди здорового способу життя та впровадження певних матеріальних заохочень тим людям, які, наприклад, протягом року не брали лікарняного.

Пан Ворник упевнений, що перш за все про здоров'я чоловіків повинні піклуватись вони ж самі, адже представники сильної статі „хочуть бути здоровими, але не бажають змінювати життєві звички".

Довідка: Фонд Народонаселення ООН (UNFPA) є найбільшим у світі міжнародним джерелом фінансування програм із народонаселення та репродуктивного здоров'я.

UNFPA працює з урядовими та неурядовими організаціями у понад 140 країнах та підтримує програми, що допомагають жінкам, чоловікам та молоді спланувати їхні родини та уникнути небажаної вагітності та абортів; безпечно переносити вагітність та народити здорову дитину; уникнути інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ-інфекцію; боротися з насильством стосовно жінок тощо.

UNFPA також допомагає урядам найбідніших країн світу та іншим країнам, які мають потребу, сформулювати та впроваджувати власну політику й стратегію щодо народонаселення для підтримки сталого розвитку. Усі програми, фінансовані UNFPA, підтримують рівність жінок.

В усьому світі UNFPA намагається привернути увагу до проблем народонаселення і допомагає мобілізувати ресурси для їх вирішення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...