• Лікування ран медом

  • П'ятниця, 9 березня 2007 року

Дослідники з Боннського університету виявили, що мед - найдавніші ліки, відомі людині з давніх часів.

Мед є одним із кращих засобів для обробки ран, що повільно загоюються, у тому числі й інфікованих золотистим стафілококом і набагато ефективніший у порівнянні з багатьма антибіотиками.

Мед застосовувався для загоєння ран під час Другої світової війни, також відомо, що його застосовували фараони в Єгипті.

Медотерапія - це використання спеціальних препаратів, виготовлених на основі різних типів меду, з вираженими антибактеріальними властивостями.

"У сучасних лікарнях відмічається тенденція до зниження застосування антибіотиків", - заявляє лікар-педіатр, доктор Арне Симон із клініки при Боннському університеті. У медичній практиці все частіше використовуються препарати, що містять мед, для лікування різних типів ран.

Медпрацівники використовували мед для обробки ушкоджень шкіри в дітей, хворих на різні види раку. Специфічне лікування було ефективним щодо злоякісних клітин, але при цьому дуже послаблювало імунітет. "Зазвичай, шкірна рана гоїться протягом тижня, але у випадку з нашими дітьми, це часто триває місяць або навіть більше", - говорить доктор Симон.

Кай Софка, фахівець із лікування ран із педіатричної клініки університету вважає, що за допомогою меду можна вилікувати рани, які довго не загоюються. Причому всього за кілька тижнів. При такому лікуванні, швидше відбувається відторгнення мертвих тканин і епітелізація шкіри. Доктор Софка відзначає, що перев'язки в таких випадках менш болючі й не ушкоджують молодої шкіри.

Незважаючи на позитивний досвід, клінічних досліджень було проведено небагато. У цей час медотерапію застосовують приблизно у двох десятках лікарень Німеччини. Дослідники Боннського університету в співробітництві з фахівцями з Гамбургу, Дюссельдорфа й Берліна оцінюють позитивний результат лікування медом більш ніж при 100 захворюваннях. Вони віддають перевагу медотерапії застосуванню новітніх видів антибактеріальних пов'язок, наприклад, з використанням іонізованого срібла.

У медотерапії застосовується мед двох типів - перший містить велику кількість ферменту, який перетворює цукор, що міститься в меді, у перекис водню. Це перевірений і випробуваний антибактеріальний засіб. Другий різновид меду - мед лептоспермуму, вироблений в Австралії й Новій Зеландії, який має високу антибактеріальну активність, навіть у розбавленому стані.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...