• Чи ефективна насправді низьковуглеводна дієта?

  • Субота, 13 січня 2007 року
Дієта з низьким вмістом вуглеводів була розроблена доктором Робертом Аткінсом у 1970-х роках. Але в той час вона була розцінена більшістю дієтологів нонсенсом.
 
Зараз, 30 років потому, мільйони людей повертаються до цієї ефективної, яка проте ще й досі викликає суперечності, програми із зниження ваги.

То в чому ж справа? Режим харчування, відомий як дієта доктора Аткінса, простий - з меню виключається їжа, багата на вуглеводи. Вона замінюється на білки і жири, які можна споживати в будь-якій кількості, так багато, як вам хочеться.

Це означає повне виключення з вашого раціону такої смачної їжі, як білий хліб, рис, макарони, картопля, морозиво, тістечка і, навіть, більшість фруктів. Все це повинно бути замінено м'ясом, рибою, молочними продуктами і овочами.

Вуглеводи, що містяться в крохмалі та цукрі, відкладаються в тілі у вигляді жиру. Філософія харчування Аткінса заснована на тому, що споживаючи невелику кількість вуглеводів, тіло спалюватиме зайвий жир аби заповнити брак енергії. Такий процес відомий як кетозис.

І хоча критики дієти доктора Аткінса продовжують ставити її під сумнів, недавні дослідження показали, що система харчування доктора Аткінса все ж таки ефективна. Згідно з дослідженням, результати якого були опубліковані в «New England Journal of Medicine», його учасники, які страждали від ожиріння, змогли за 6 місяців втратити в три рази більше ваги дотримуючись низьковуглеводної дієти, в порівнянні з тими, які дотримувалися звичайної дієти з низьким вмістом жирів.

У проведеному дослідженні діяло обмеження на щоденне споживання вуглеводів всього лише в 30 грамів, що прирівнюється до двох шматочків житнього хліба або до однієї чашки нарізаного банана. З іншого боку, одна чашка білого рису або середня картоплина містять 50 грамів вуглеводів. Проте, незважаючи на первинну ефективність, «революція Аткінса» довго звинувачувалася в короткочасному ефекті.

Дослідники з данського Університету RVA, наприклад, заявили в «Lancet Review»: «Втрата ваги на низьковуглеводній дієті можлива внаслідок комбінації обмежень у виборі їжі і збільшення насичення, що досягається завдяки високому вмісту білка». Деякі критики також наполягають на тому, що вага в значній мірі втрачається завдяки великій втраті води і не є справжнім жиром.

Інші не згодні. Доктор Гюнтер Боден з медичної школи при університеті Temple, автор дослідження, присвяченого короткостроковим ефектам низькокалорійної дієти, які були опубліковані в «Annals of Internal Medicine» дійшов висновку, що низькокалорійна дієта не тільки значно знижує споживання калорій, але також допомагає діабетикам понизити рівень глюкози в крові, а також рівень тригліцеридів і холестеролів.

«Ми довели, що люди втрачають вагу на дієті доктора Аткінса, тому що вони споживають менше калорій, а не тому що їм нудно сидіти на дієті або вони втрачають рідину», - сказав доктор Боден в заяві для преси, - «Уся втрачена вага була жиром».

Дослідження проводилися за участю добровольців, яким було дозволено дотримувати звичайного способу харчування протягом 7 днів. Потім протягом двох тижнів слід було обмежити споживання вуглеводів у харчуванні до 20 грамів на день. Таким чином, всі учасники дослідження добровільно вживали на 1000 калорій в день менше, ніж зазвичай, незважаючи на легкодоступну білкову та жирову їжу.

Версія англійською: The Epoch Times Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...