• Одягнися в рожеве!

  • Субота, 9 грудня 2006 року

Жовтень - місяць, коли у Великобританії проводиться національна акція «Кампанія проти раку молочної залози» ("Breast Cancer Campaign") на підтримку досліджень у галузі раку грудей, зокрема, із його запобігання. У період проведення цієї акції британців закликають виразити свою підтримку, надівши що-небудь рожеве.

27-го жовтня під девізом "Одягнися в рожеве" проводяться акції зі збору грошей на боротьбу з раком молочної залози. По всій країні людей закликають до того, щоб вони організовували свої місцеві "рожеві" акції, наприклад, «рожевий день» на роботі. Минулого року, завдяки акції "Одягнися в рожеве", було зібрано 1,7 мільйона фунтів стерлінгів, а продаж рожевих браслетів приніс 1,2 мільйона фунтів іншої провідної добродійної організації допомоги жертвам раку грудей "Breast Cancer Care".

Коли 64-річна мешканка Уельсу Барбара Пауелл два роки тому дізналася, що у неї рак молочної залози, вона ще відчувала себе абсолютно здоровою. Звичайна маммограма показала невелику пухлину, за ознаками характеризовану як доброякісну.

Через два місяці це утворення вже характеризувалося як злоякісна пухлина 2-го ступеня. Барбарі зробили операцію видалення ділянки молочної залози і злоякісних утворень у лімфатичних вузлах, після чого вона пройшла курс радіотерапії. Барбара вважає, що їй дуже пощастило в тому, що пухлину виявили достатньо швидко, і вона не втратила груди.

Безжурна Барбара зараз відчуває себе добре і з ентузіазмом добровільно бере участь у кампанії "Об'єднаємося разом", що проводиться організацією з дослідження раку молочної залози «Дослідження раку у Великобританії». Мета акції полягає в тому, щоб через продаж білих і рожевих каченят "Бетті - водний компаньйон" донести до людей більше інформації про рак молочної залози і дати зрозуміти важливість раннього виявлення захворювання.

Коли Барбару питають, як стосуються цього каченята, вона відповідає: "Не ховайте голову під крило - не відкладайте обстеження. Жінки бояться, вони не хочуть обстежуватися і побоюються, що може бути щось виявлено. Будьте сміливими, ідіть на обстеження. Будьте розумними, зробіть що-небудь щодо цього. Обстежуйтеся, це може врятувати вам життя".

Барбара хотіла б сказати всім, що чим старший вік жінки, тим більше вони схильні до захворювання на рак грудей. "Кожен знайомий з кимсь, у кого було або є таке захворювання", - додала вона.

За час проведення цієї акції не тільки збираються кошти на дослідження, але і всі добродійні компанії звертаються до жінок із закликом приділяти своєму здоров'ю більше уваги. Особливо після 30 років необхідно регулярно перевіряти груди на наявність підозрілих утворень. Необхідно знати про чинники ризику, таких як надмірна повнота, вживання алкоголю, куріння й брак фізичних вправ, неправильне харчування, штучне вигодовування.

Виконуйте наступні п'ять інструкцій:

- слід знати, який стан грудей для вас є нормальним;

- оглядайте й обмацуйте свої груди регулярно (кожні 1-2 місяці);

- слід знати, на які зміни вам потрібно звертати увагу;

- повідомляйте про будь-які зміни невідкладно;

- проходьте променеві методи обстеження молочних залоз, якщо вам 50 і більше років.

На які зміни необхідно звертати увагу? Перш за все, це зміна розміру, форми або відчуттів у грудях; нова пухлина або ущільнення в одній молочній залозі або пахвовій ділянці; зморщування, ямки або почервоніння шкіри; зміна положення соска або виділення з нього; нові болі або дискомфорт у визначеному місці.

Важливість наукових досліджень і пошук способів лікування є вкрай необхідними для кожної десятої жінки у Великобританії, хворий на рак молочної залози. Це найпоширеніший вид раку в країні, що зустрічається в одному з трьох випадків усіх злоякісних захворювань у жінок.

Рівень смертності від раку грудей у Великобританії один із найвищих у світі. Проте, є і невеликий прогрес: рівень смертності знизився на 24% із кінця 1980-х рр. Як повідомляє організація «Турбота про хворих на рак молочної залози», рівень виживаності після п'ятирічного періоду підвищується, можливо, завдяки тому, що люди отримали необхідну інформацію, виявили захворювання в більш ранні терміни і змогли отримати сучасне лікування. Серед хворих на рак молочної залози 80% становлять жінки віком 50 років і старше. Проте, з 42-х тисяч жінок, яким уперше встановлений такий діагноз, 8 тисяч жінок молодші 50 років.

Учені, дослідження яких фінансуються на кошти «Кампанії проти раку молочної залози», змогли вивчити, як поводяться ракові клітини молочної залози. Ними розробляються спеціальні лікарські засоби. Вивчання ракових стволових клітин молочної залози може розкрити нові аспекти розвитку раку грудей і, таким чином, можна буде розробити новий підхід для запобігання розвитку цього захворювання. Інші дослідження направлені на те, щоб знайти шляхи виявлення жінок, схильних до захворювання на рак молочної залози.

Розмарі Байфілд. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...