• ВООЗ має намір очистити атмосферу для продовження терміну життя людей

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Вівторок, 17 жовтня 2006 року

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я для зниження рівня смертності та поліпшення здоров'я населення світу, вводить нові норми якості повітря.

При введенні нових норм, вперше були розглянуті всі регіони світу. Тепер для всіх країн встановлені єдині стандарти чистоти повітря.

Нові критерії чистоти повітря стали значно жорсткішими від існуючих національних стандартів різних країн світу. На думку фахівців ВООЗ таке нововведення допоможе знизити нинішній рівень забруднення більш ніж в 3 рази.

Експерти ВООЗ стверджують, що при зниженні концентрації в повітрі лише одного виду забруднення - твердих частинок РМ10, що утворюються при спалюванні копалин та інших видів палива, можна щорічно зменшувати кількість випадків смерті в забруднених містах на 15%.

Зараз в багатьох частинах світу середні щорічні рівні РМ10 перевищують 70 мікрограмів на кубічний метр, тоді як для підтримки нормального стану здоров'я, цей рівень повинен бути меншим 20 мікрограмів.

«Ми вважаємо, що, знизивши забруднення повітря твердими частинками РМ10 з 70 до 20 мікрограмів на метр кубічний, ми знизимо рівень смертності приблизно на 15%» - сказала д-р Марія Нейра, директор Департаменту ВООЗ з охорони здоров'я і навколишнього середовища.

Окрім обмеження норм вмісту дрібних частинок в повітрі, також значно знижені рекомендовані граничні норми озону та двоокису сірки. Тепер рівні щоденного вмісту озону знижені з 120 до 100 мікрограмів, а допустимі межі вмісту двоокису сірки зменшені з 125 до 20 мікрограмів на метр кубічний.

«За допомогою скорочення рівня забруднення ми можемо допомогти країнам зменшити глобальний тягар хвороб від респіраторних інфекцій, хвороб серця і раку легенів... Крім того, заходи зі скорочення прямої дії забруднення повітря, також зменшать викиди в атмосферу газів, які сприяють зміні клімату, та дадуть інші переваги для здоров'я», - сказала Марія Нейра.

Забруднення повітря твердими частинками, озоном і двоокисом сірки в значній мірі негативно впливає на організм людини. Наприклад, в країнах Євросоюзу вплив на людей одних лише найдрібніших твердих частинок, за оцінками ВООЗ, скорочує тривалість життя на 8,6 місяців.

Щорічно від забруднення повітря помирає близько 2 млн. людей, половина з яких - жителі країн, що розвиваються.

 

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...