• Мобільні телефони і чоловіча плодовитість

  • Середа, 6 грудня 2006 року

Нове дослідження показало, що кількість сперми у чоловіка пов'язана з тим, скільки часу щодня він проводить за розмовою по мобільному телефону. Згідно з доповіддю, яка була представлена на щорічній зустрічі американського товариства "На підтримку репродуктивної медицини», що відбулася в Новому Орлеані,  існує прямий зв'язок між низьким  умістом  сперми та розмовами по мобільному телефону протягом 4 годин на день і більше. 

Точніша причина ще не встановлена, але як можливі чинники наводиться велике теплове випромінювання й електромагнітні хвилі.

За останні 10 років кількість сперми у британських чоловіків знизилася на 29 відсотків. Існує багато інших чинників, які здійснюють вплив, але останнє дослідження, що підтверджує результати попередніх, є найбільш широкомасштабним і ретельно розробленим.

Група з 361 чоловіка, що проходила обстеження на фертильність сперми в клініці репродуктивної медицини, була розділена на 4 підгрупи: 40 чоловіків ніколи не користувалися мобільними телефонами, 107 – користувалися менше, ніж дві години на день, 100 – від двох до чотирьох годин і 114 – більше чотирьох годин на день. У чоловіків, які говорили по мобільному телефону більше чотирьох годин на день, було на 25 відсотків менше сперми, ніж у тих, хто ніколи їм не користувався, і лише одна п'ята частина сперми під мікроскопом виглядала нормальною. Рухливість  сперми, яка є життєво важливою для запліднення, становила лише дві третини від нормальної.

«У всьому світі мобільними телефонами користуються майже мільярд людей, і їхня кількість у багатьох країнах збільшується на 20-30 відсотків за рік. Протягом  наступних п'яти років ця кількість подвоїться. Люди користуються мобільними телефони, не замислюючись про можливі наслідки», – каже доктор Ашок Агарьвал, керівник дослідження й директор Центру вивчення репродуктивності клівлендської клініки в Огайо.

Головним відкриттям стало те, що у різних груп спостерігалася істотна відмінність у показниках здоров'я сперми: її кількості, рухливості, життєздатності та зовнішньому вигляді.

Відповідно до Всесвітньої організації охорони здоров'я, у нормальній спермі має містяться 20 мільярдів сперматозоїдів на мілілітр насінної рідини. «Через використання мобільних телефонів спостерігається значне зменшення важливих показників якості сперми, і це також відбивається на здатності до запліднення. Мобільні телефони можуть здійснювати руйнівний вплив на чоловічу фертильність. Це ще належить довести, але у разі підтвердження, проблема матиме величезний резонанс, тому що мобільні телефони посідають таке важливе місце в нашому житті», – каже Ашок. Експерименти на тваринах в університеті Ньюкасла у Великобританії, що раніше проводилися, виявили пошкодження ДНК у спермі мишей. Інше дослідження, результати якого були опубліковані 27 червня 2004 року в «Biology Medicine Wireless Technology», показали, що через носіння мобільних телефонів у ділянці паху (у кишені або на ремені) сперма зазнає дії мікрохвильового випромінювання, зменшуючи її кількість на 30 відсотків.

Луїс Валентайн. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...