• У Шотландії діє служба із запобігання самогубствам

  • П'ятниця, 17 листопада 2006 року

Керівник шотландської організації ”Обери життя” взяв собі за мету привернути увагу до такої причини смерті як самогубство. У Шотландії, де кількість самогубств удвічі вища, ніж в Англії та Уельсі, ця проблема викликає серйозне занепокоєння. Самогубство є найчастішою причиною смерті серед молодих шотландських чоловіків віком 18-25 років, і ця тема залишається в суспільстві однієї з найбільш замовчуваних.

Як відповідь на цю тривожну статистику в 2002 році була заснована організація ”Обери життя”, яке є частиною національної програми Шотландії з поліпшення психічного здоров'я й самопочуття. Програма, розрахована на десять років, направлена на підтримку людей, на пропонування їм допомоги, заохочення до співпраці між різними службами в національному й місцевому  масштабі і, врешті-решт – на запобігання самогубствам. На цей час координатори цієї організації є серед місцевої влади в кожній області Шотландії, і всі вони здійснюють діяльність із запобігання самогубствам у своїй зоні.

Зараз обговорюється, чи може бесіда врятувати життя. Вважається, що головний наріжний камінь у тому, що люди не люблять говорити про самогубства. Існує думка, що думки про це є рідкісними і можуть виникнути лише у людей певного типу. Проте наявні дослідження показують, що такі думки далекі від істини. З думками про самогубство можуть зіткнутися чоловіки й жінки, бідні й багаті. Також є упередження, що розмова про це може шокувати людей, або ж до них не ставитимуться серйозно. Насправді саме уникнення розмов про суїцид може призвести до того, що людям буде складніше звернутися за допомогою в необхідний момент.

Керолін Фаркхар, керівник програми ”Обери життя”, говорить: ”За кожним самогубством у Шотландії стоїть спустошеність і безліч питань, що залишилися без відповіді. Багато хто вважає, що розмова про самогубство здатна призвести до одержимості цією ідеєю, але це не правда. Ми сподіваємося через розмову допомогти людям відкрито й відверто говорити про їхній  душевний стан, не бентежачись і не соромлячись. Це може врятувати їхнє  життя”.

У Шотландії майже 75% самогубств здійснюється чоловіками, ”Обери життя” організовує особливі кампанії, направлені на чоловіків, щоб надихнути їх і розповісти про свої переживання  при появі думок про суїцид. Серед таких кампаній – співпраця з футбольними клубами і залучення відомих постатей футболу, із якими шотландці  можуть ототожнювати себе. Це може допомогти врятувати життя. Навчання людей для запобігання самогубствам організоване по всій Шотландії. Наприклад – 90-хвилинна  інформаційна  лекція ”Розмова про самогубство” (Suicide TALK) і ”Необхідні навички для запобігання самогубствам” (ASIST -applied Suicide Intervention Skills Training) – дводенний симпозіум, в якому взяло участь 7500 чоловік із усієї Шотландії. На цих повчальних курсах розглядається, за якими ознаками можна визначити, що людина близька до самогубства, і як йому допомогти.

Організація ”Обери життя” сподівається зменшити кількість самогубств на 20% до 2013 року. Статистика обнадіює: за останні п'ять років суїциди пішли на спад. Згідно з недавно опублікованими даними, у 2005 році в Шотландії число самогубств зменшилося порівняно з попереднім роком на 8,6%, і було найнижчим, починаючи з 1991 року.

Сімон Міллер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...