• Кого рятує денний сон?

  • П'ятниця, 10 листопада 2006 року
Чи був у вас такий стан, коли хотілося закричати: "Я так втомився, що зараз закрию двері і трохи подрімаю, і мені все одно, що про мене подумає мій начальник?" Південно– американців навряд чи можна назвати дивними тільки через те, що після обіду вони закривають двері й відпочивають.

Доктор Скотт Кемпбелл, експерт зі сну з Медичного Коледжу в Нью-Йорку вважає, що нетривалий післяобідній сон - це здорова звичка, якщо розпорядок робочого дня дозволяє зробити це. Він пише: «Я не бачу причин переборювати людині те, що підказує їй її організм, звичайно, не слід робити це дуже відкрито.

Давно відомо, що якщо ми ігноруємо природні потреби організму, то при цьому щось втрачаємо. В даному випадку, якщо не подрімати – ми втрачаємо сили. Є наукове підтвердження того, що короткий сон приносить користь.

Фахівці кажуть, що наш внутрішній годинник запрограмований так, що ми повинні спати двічі протягом 24 годин. Перша потреба у сні виникає між північчю і сьомою годиною ранку. І знов очі починають закриватися між 13:00 і 15:00 годинами.

Ця біологічна потреба в полуденному сні пояснюється невеликим зниженням температури тіла. Крім того, зниження температури тіла відбувається незалежно від того, їмо ми чи ні і навіть у тих, хто добре відпочив.

Більшість досліджень доводять, що навіть 15-хвилинний сон може збільшити розумову і фізичну активність, а також поліпшити настрій до кінця дня,  незалежно від віку.

Доктор Кемпбелл повідомляє, що проведені дослідження серед 32 чоловіків і жінок у віковій групі від 55 до 85 років показали велику розумову активність після невеликого відпочинку. Існуюча думка, що післяобідній сон якось погано впливає на нічний сон, абсолютно невірна.

Можливо, увечері, з різних причин, потрібно більше часу для того, щоб заснути, але сон при цьому залишається таким же довгим і глибоким, як і у випадку, коли ви не спали вдень. Крім того, денний відпочинок збільшує тривалість нічного сну на одну годину.

Нетривалий сон важливий для людини з самого народження і якщо це добре для здорових малюків, то звичайно, короткий відпочинок ще корисніший для літніх людей.

Короткий сон може також бути частиною еволюційного, географічного механізму, для деяких культур, особливо в країнах, що знаходяться близько до екватора. Там кожен знає, що опівдні набагато розсудливіше сховатися від пекучих променів сонця і відпочити.

Припустимо, що Ви - один з тих щасливчиків, хто може дозволити собі подрімати, і не бути звільненим. Треба вибрати спокійне місце, приглушити світло і розслабитися. Щоб не проспати, краще встановити будильник. Дотримуйте помірність - не варто дрімати більше 15 - 20 хвилин. Після тривалого сну вам буде важче повернутися до бадьорого стану.

Якщо Ви не можете подрімати, але потребуєте відновлення сил, уникайте «солодких задоволень», які забезпечують тільки короткий тимчасовий підйом. Краще для цього виберіть продукти багаті на білок і складні вуглеводи, щось на зразок крекерів з пшениці грубого помолуі та сиру. Пийте легкі напої без кофеїну, інакше це може закінчитися залежністю.

Доктор Кемпбелл додає: «Я був приголомшений цими відкриттями. Починаю працювати рано вранці, але після сніданку відчуваю злипання повік і боротися з цим марно. А після короткої дрімоти, я повертаюся до роботи з новими силами та зі значним результатом. З цим, звичайно, можна посперечатися!»

Я розумію, що легше продати лід ескімосам, ніж переконати підприємців відпочивати. Зрозуміло, що їх діяльність спрямована на збільшення продуктивності, і проте, їм було б не зайвим зрозуміти, що трохи денного сну дозволить їм успішніше добитися цього.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...