• Давня наука для сучасної людини

  • Вівторок, 5 грудня 2006 року

Шановні читачі та колеги, хочемо поділитися своїм невеликим досвідом роботи за унікальною системою самовдосконалення Фалунь Дафа.

Вичерпавши всі звичайні методи підготовки, ми вирішили у вигляді експерименту під наглядом психолога-практика спробувати систему самовдосконалення Фалунь Дафа (методика роботи над собою). Оскільки самі відчули благотворний вплив цієї системи протягом року, то восени 2003-го група спортсменів розпочала вивчення енергетичних вправ та принципів для самовдосконалення.

Спортсмени-підлітки розділилися на дві групи: перша група - займалася за новою методикою, а друга - продовжила заняття згідно із старим планом. Так склалося, що в першу групу потрапили спортсмени, що поступалися за результатами спортсменам з другої групи. Через рік картина різко змінилася, оскільки результати спортсменів, що займаються за Фалунь Дафа, різко почали покращуватися. Цьому сприяла поглиблена робота над собою за новою методикою (I місце на Олімпійських Днях Молоді; I місце на Спартакіаді школярів та Спартакіаді серед ДЮСШ, призові III місця на міжнародних турнірах).

Позитивний вплив також підтвердило повторне психологічне дослідження спортсменів, яке виявило, що рівень «невротизму» (нервової напруги) знизився в три рази, підвищився опір до стресів, спортсмени стали спокійнішими та більш врівноваженими, покращала поведінка (самодисципліна) та з'явилося відповідальне ставлення до тренувань. Дослідження показало більш швидкий ріст особистості підлітків першої групи на відміну від другої.

Результат у спорті залежить від багатьох чинників, ми не говоримо про базу та інвентар - це повинно бути на відповідному рівні, зупинимося на фізичній, технічній та психологічній підготовці, а також на відновленні та професійних захворюваннях спортсменів, що примушують ще в розквіті сил іти з великого спорту.

Багато сил витрачається на підведення спортсмена до найвищої спортивної форми і дуже шкода, коли на одному з етапів підготовки спортсмен захворів або отримав травму, для відновлення використовуються ліки, масажі і т.д. Після чого потрібно починати все з початку, і часто доводиться форсувати підготовку спортсмена. Чи можна скоротити кількість захворювань?

Виявляється можна. Люди, що практикують за системою Фалунь Дафа, виконуючи вправи і слідуючи принципам та вимогам даної методики, постійно очищають свій організм від шкідливих речовин, що з часом позбавляє тіло від хвороб (підвищується імунітет). Займаючись за цією системою понад чотири роки, я за цей час не вживав жодних ліків, те ж саме спостерігається у інших людей, що займаються за цією системою.

Відомий той факт, що при вітамінізації спортсменів, яку використовують для досягнення найвищих результатів, після змагань необхідний відпочинок для відновлення організму 10-14 днів, інакше організм отримає шкоду від тренувального процесу. Але, на жаль, календар змагань, не завжди може дозволити такий відпочинок. Відновлення - один з найважливіших компонентів в житті людини. Тренувальний процес віднімає багато сил у спортсменів, від відновлення залежить, як засвоїться наступний етап підготовки та подальше зростання спортивних результатів.

Відсутність відновного процесу приводить до травм, депресій та стресів, а також до небажання тренуватися. У книзі «Чжуань Фалунь» майстра Лі Хунчжі написано про те, що «від спортсменів вимагається збільшення тренувального навантаження, особливо від сучасних спортсменів. Щоб пристосувати себе фізично до рівнів сучасної спортивної форми і відповідати високим нормам, спортсмени повинні постійно тримати свій організм у найкращому стані. Задля досягнення такої мети необхідно збільшувати тренувальне навантаження, стимулювати кровообіг і тим самим підсилювати обмін речовин у клітині підтримувати активний стан організму».

За зовнішнім виглядом спортсмену, якому більше десяти років, можна дати п'ятнадцять з лишком років, а спортсмену, якому більше двадцяти, можна дати тридцять з лишком років. У більшості випадків спортсмени виглядають передчасно зрілими і старшими своїх років. У цьому є й позитивне і негативне... Спортсмени йдуть саме таким шляхом». «Як ми знаємо, медитація, як один із методів самовдосконалення, надає перевагу нерухомому стану. При ньому уповільнюється серцебиття, кровообіг та інші фізіологічні процеси».

«Якщо клітини у людини діляться один раз на день, то ті, хто самовдосконалюються змушують ділитися свої клітини один раз протягом двох днів, цілого тижня, півмісяця або ще довше, цим самим вони вже продовжують своє життя».

Завдяки методу самовдосконалення Фалунь Дафа, клітини організму наповнюються високоенергетичною речовиною (енергією), яка сприяє продовженню активної форми життя клітини. Інакше кажучи, немає необхідності використовувати життєві ресурси клітин та швидко замінювати їх новими.

Спостерігаючи за спортсменами, що займаються за цією системою, ми відзначили підвищення працездатності під час тренувального процесу і швидке відновлення після виконання вправ. Хлопчики не відчувають великої втоми, пригніченості та перебувають у відмінному настрої.

Мрія будь-якого тренера - хороше виконання спортсменом тренерських установок та взаєморозуміння для досягнення вищих результатів. Кожен хотів би мати високотехнічного і психологічно підготовленого учня, такого легше навчати. Щоб знайти такого «здібного» учня потрібно перебрати, деколи, не одну сотню дітей, проте, це не дає гарантії, що цей «здібний» обов'язково стане чемпіоном.

Нова методика сприяє поліпшенню взаємодії між мозком та тілом людини, покращує координацію і сприйняття (чутливість). Такій людині набагато легше освоїти технічні прийоми і вдосконалити їх. Знання, отримані під час самовдосконалення, роблять людину спокійною та раціональною. Об'єднання технічних прийомів з психологічними елементами можливі для людини, що володіє хорошим самоконтролем (фізичним і психологічним). І це тільки перші кроки у вдосконаленні техніки.

Відомо, що результат будь-якої справи залежить не тільки від вчинків людини, але і від кожної її думки. Хто може контролювати всі свої думки? Цьому потрібно вчитися. Адже всім відомо, що негативні думки приведуть до негативного результату в будь-якій справі. У спорті вищих досягнень важливу роль грає гармонійний розвиток особи. Щоб стати чемпіоном потрібно бути особистістю, а виховати особистість справа найважча.

Деколи тренер вкладає душу в спортсмена, витрачає на це роки. Випадків дуже багато, коли незважаючи на тренерські зусилля спортсмени їх зраджують, йдучи до інших або виїжджаючи за кордон. Часто в багатьох командах між спортсменами і тренерами виникають тертя та конфлікти, викликані непорядністю і недоліком моральності, що приводить роботу цілого колективу або команди до нуля. Удосконалюючись за принципами: «Істина, Доброта, Терпіння», викладеними в книзі майстра Лі Хунчжі «Чжуань Фалунь», підвищується моральність, встановлюються гармонійні стосунки з навколишніми людьми та природою, відбувається природна відмова від шкідливих звичок, з'являється можливість продовжити свою спортивну кар'єру, уникнувши професійних захворювань.

Багато спортсменів йдуть з великого спорту зовсім молодими, попри те, що віддали спорту все своє дитинство і юність. Багато хто міг би виступати і приносити славу своїй країні ще багато років. Ми не одразу зрозуміли сенс цієї системи самовдосконалення для людини, для цього знадобились роки. Розуміючи, що перед нами найдавніша глибока наука, яка об'єднує в собі знання про людське тіло та навколишній світ, ми знаємо, що знаходимося лише на початку, тому із задоволенням продовжуємо її вивчати, отримуючи величезний позитивний досвід, постійно підвищуючи свої знання.

Сьогодні понад сто мільйонів чоловік у 80 країнах світу займаються самовдосконаленням за системою Фалунь Дафа, таку популярність не можна пояснити лише бажанням бути здоровим. Людей привертає доступність і глибина цих знань. Кожен може переконатися в цьому сам, прочитавши книгу «Чжуань Фалунь», в якій викладені принципи самовдосконалення. Ця книга перекладена багатьма мовами світу.

Автори: тренер Шумейко І.М., психолог Буча К.О.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...