• Українських пожежників захистять від брудного повітря

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Четвер, 16 листопада 2006 року

Українські рятувальники, які знаходяться на бойовому чергуванні біля працюючих машин, зможуть дихати повітрям без вихлопних газів. Цю проблему вдалося вирішити за допомогою незвичайної системи витяжки, яку вперше на території України встановили в Університеті цивільного захисту МНС, - повідомила прес-служба УГЗ МНС України.

Бійці пожежно-рятувальних загонів під час чергування знаходяться в постійній готовності до екстреного виклику. Для того щоб максимально скоротити час виїзду рятувальників на місце лиха, машина завжди повинна бути прогріта, а для цього доводиться періодично заводити двигун. При цьому в повітря викидається велика кількість вихлопних газів, і концентрація шкідливих речовин миттєво перевищує гранично допустимі норми. Саме через це значно погіршується здоров'я, а в подальшому і працездатність чергових рятувальників.

Найбільш ефективним засобом для видалення вихлопів з автомобілів виявилася система у вигляді шлангу, один кінець якого за допомогою пневмозахвату приєднують прямо до вихлопної труби пожежної машини. Інший - підводиться до прикріпленого на стелі металевого патрубка, через який вихлопні гази, що витягуються вентилятором, виходять на вулицю. Вентилятор включається автоматично, після того, як спеціальний датчик зареєструє підвищення або пониження тиску у повітроводі. Все продумано так, що під час надходження сигналу тривоги, водій рятувального екіпажу може сміливо тиснути на газ - система від'єднається автоматично.

За словами начальника навчально-рятувальної частини Університету МНС підполковника Дмитра Каськевича ця система “ідеально підходить для нас, вона дозволяє рятувальникам знаходиться в постійній готовності і при цьому в приміщенні, де завжди присутні люди, пропала загазованість”.

Раніше для боротьби з вихлопними газами в гаражі пожежно-рятувальної частини Університету цивільного захисту застосовували простий спосіб - провітрювання. При цьому люди все одно встигали надихатися газами, а в зимовий час температура в приміщенні сильно знижувалася, і туди задували протяги. Ефект від такого методу був невеликим - чадний газ в гаражі змішувався з потоком повітря, але велика частина шкідливих речовин все ж таки залишалася в боксах. Тепер же, з появою нової системи витяжки, ситуація змінилася - вона дійсно видаляє шкідливі речовини, здатні викликати важкі захворювання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...